wczasy i wycieczki,rehabilitacyjne,sanatoria,pakiety,podróże,imprezy turystyczne dla turystów indywidualnych i grupowe,dla emerytów i rencistów,wlkp,Traper

Kubica Formuła 1

Powrót niezbyt udany ze wzglĘdu na słaby bolid, czekam co dalej ...

14 LIPCA 2019 Grand Prix Wielkiej Brytanii Silverstone

14 LIPCA 2019 Grand Prix Wielkiej Brytanii Silverstone

14 LIPCA 2019 Grand Prix Wielkiej Brytanii Silverstone

14 LIPCA 2019 Grand Prix Wielkiej Brytanii Silverstone

30 czerwca 2019 Grand Prix Austrii na torze Spielberg ostatnie mejsce

23 czerwca 2019 Grand Prix Francji w Castellet na torze Paul Ricard Kubica ukończył wyścig przed swoim rywalem z Williamsa na przedostatnim miejscu

9 czerwca 2019 Grand Prix Kanady na torze w Montrealu ukończył na ostatnim miejscu

26 maja 2019 Robert Kubica na torze w Monte Carlo ukończył na ostatnim miejscu Grand Prix Monako. Robert Kubica podczas wyścigu pokazał, jak się jeździ po wąskim miejskim i krętym torze, pomimo takie samego sprzętu jak poprzednio Robert Kubica pokazał swoją formę i umiejętności, niestety osiągnięcie Roberta zmarnował Antonio Giovinazzii oraz sam Williams.

12 maja 2019 Robert Kubica na torze w Barcelonie ukończył na ostatnim miejscu Grand Prix Hiszpanii

28 kwietnia 2019 Robert Kubica ukończył na 16 miejscu Grand Prix Azerbajdżanu
, tak jak do tej pory we wszystkich wyścigach był na ostatnim. Po rozbiciu bolidu w kwalifikacjach i karnym przejeździe pit stopu spowodowanym błędem zespołu Wllliamsa, który pozwolił na wyjazd Roberta 9 min przed czasem, to jest to jakiś wynik, szkoda że taki. Jaki bolid takie bóle ... jak czymś takim się jeździ, to takie wyniki nie dziwią.

14 kwietnia 2019 Robert Kubica ukończył na 17 miejscu wyścig w Szanghaju. Był to jubileuszowy 1000 wyścig Formuły 1. Robert jechał z problemami, dojechał na mete ostatni ale z wyścigu na wyścig maleje odległość od reszty stawki, co wnosi trochę optymizmu do tegorocznych zmagań w Williamsie.

31 marca 2019 Robert Kubica ukończył na 16 miejscu wyścig w Bahrajnie. Jazda całkowicie nieprzygotowanym do wyścigów szrotem i dowiezienie tej kupy złomu do mety to nie lada osiągnięcia. Za wyniki Williamsa całkowitą odpowiedzialność ponosi osoba zarządająca tą stajnią augiasza, powinna zarządzać czymkolwiek albo najlepiej niczym bo to co zrobiła to już nawet nie jest dnem to pukanie od spodu!!!

17 marca 2019 Robert Kubica
ukończył po raz pierwszy od powrotu do Formuły 1 wyścig finałowy w Australii na 17 miejscu. Williams jest całkiem zadowolony z osiągniętych wyników, oba bolidy ukończyły wyścig, patrzą z optymizmem na przyszłość, wie co mówi. Świetny start Roberta Kubicy i do tego na twardych oponach, a jeszcze nadrobił kilka metrów wyprzedzając Russella. Znalazł się na pierwszym zakręcie razem z Gaslym i Sainzem, ten pierwszy unikając zderzenia uszkodził przednie skrzydło Kubicy. Taki start to kunszt mistrzowski

15 marca 2019 ruszyła Formuła 1 od wyścigu w Australii, obaj kierowcy Williamsa zamykają stawkę, bolid jest na etapie testowania możliwości, na wyniki przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Jak zawsze trzymamy kciuki za Roberta Kubicę!

Barcelona Catalunya Circuit - dzisiaj po raz pierwszy czyli 21 lutego 2019 Robert Kubica jeździ swoim bolidem już jako pełnoprawny kierowca zespołu Williamsa, testy przedsezonowe Formuły 1 pod Barceloną trwają, bolid na torze - wreszcie doczekaliśmy się.... Z okrążenia na okrążenie jeździ coraz lepiej, uzyskuje coraz lepsze czasy przejazdu. 48 okrążeń na teście czwartkowego przedpołudnia. Najważniejsze Kubica ma czym jeździć!

WIELKI POWRÓT ROBERTA KUBICY DO FORMUŁY 1 W 2019 w stajni Williamsa, po ośmiu latach Robert Kubica powrócił do Formuły 1 a nawet w Abu Dhabi ogłoszono długo oczekiwaną nowinę, Formuła 1 wróciła do Roberta Kubicy. Czekaliśmy 8 lat na ten moment. Na szczęśliwy wielki powrót Roberta Kubicy na tory Formuły 1. Ostatecznie ogłoszono powrót naszego Roberta do startów w Formule 1 w sezonie 2019 w stajni Williamsa. My nie takie rzeczy widzieliśmy od pierwszego wyścigu Roberta Kubicy na Hungaroringu w 2006 roku. Gorące słońce czy ulewa na torze bolid Kubicy śmiga! po torze, gumy palił, tankowanie, serwis, wyjazd z boksu i heja. Teraz jeszcze większe emocje czekają na nas w nadchodzącym sezonie. Czekamy z niecierpliwością na starty na torach Formuły 1 całego świata Pozostaje wierzyć w dobre przygotowanie bolidu na nowy sezon i świetnej formy naszego zawodnika. Życzymy powodzenia oraz dodajemy walcz i zwyciężaj ! Forza Robert !

Robert Kubica mówił: moim celem numer jeden jest posada kierowcy wyścigowego, moim celem jest powrót do ścigania, co ma szanse w sezonie 2019. Chociaż przy aktulnych zawirowaniach, może zdarzyć się coś nieprzewidywanego. Sprawdziło się !!! Pamiętamy deszczowy Hungaroring 2006 roku.

Wielki powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 w 2019 roku. Po osiągniętych wynikach w testach w najnowszych bolidach Robert wraca na tory F1. Kubica wraca w 2018 roku do Formuły 1 jako kierowca testowy i rezerwowy Williamsa. Po tajnych testach dla Williamsa na ulubionyn torze Formuły 1 Roberta Kubicy na Węgrzech, Williams podjął decyzję. Na tę chwilę czekaliśmy od kilku sezonów bez Roberta w F1. Oficjalne stanowisko reserve & development driver Williamsa na 2018 nie do końca nas satysfakcjonuje. Williams poinformował, że Robert Kubica będzie pełnił rolę kierowcy testowego, będzie brał udział w oficjalnych testach w Barcelonie, a także w niektórych piątkowych treningach. Kubica nie ścigał się w F1 od 2010 roku. Przed sezonem 2011 miał poważny wypadek podczas rajdu. W czerwcu i lipcu dwa razy jeździł bolidem Lotus-Renault z 2012 roku, a potem testował najnowszy pojazd Renault. Francuski team nie wie co stracił, a my czekamy na ponowne starty na torach Formuły 1 w teamie Williamsa lub innym. Trzymamy kciuki za Roberta od 2006 kiedy również był tylko rezerwowym kierowcą, mamy nadzieję na szybki powrót do startów w soboty i niedziele !!!

ROBERT KUBICA W FORMULE 1, FORMULE 3 i w WRC
Gratulacje z powrotu za kółko i z osiągniętego wyniku - my trzymamy kciuki za Roberta od 2006 !!!

Kubica wraca w 2018 roku do Formuły 1 jako kierowca testowy i rezerwowy Williamsa. Na tę chwilę czekaliśmy od kilku sezonów bez Roberta w F1. Oficjalnie wraca do F1 w roli reserve&development driver Williamsa w 2018. Na początek będzie pojawiał się na torach  Formuły 1 podczas piątkowych treningów, a dalej zobaczymy...

Robert Kubica na ulubionyn torze Formuły 1 na Węgrzech Hungaroring wziął udział w kolejnych i tajnych testach dla Williamsa. Tajemnica, a wszyscy już wiedzą o powrocie do startów w F1 w sezonie 2018.

Kolejne testy tym razem dla Williamsa oraz Nico Rosberg jako menadżer dobrze rokują na nowy sezon Formuły 1 w 2018.

2 sierpnia 2017 roku Robert Kubica wrócił na węgierski tor Formuły 1 Hungaroring w pobliżu Budapesztu. Tutaj czuje się jak w domu, co było widać to podczas przejazdów testowych najnowszym bolidem. Po kilku latach przerwy jeździ lepiej od aktualnie zatrudnionych kierowców.

Kubica na początek testów na HUngaroringu w padocku Formuły 1 w obecności przedstawiciela FIA zdał egzamin opuszczania kokpitu w czasie poniżej 5 sekund.

Robert Kubica w 2017 wraca w najnowszym bolidzie na Hungaroring. To na węgierskim torze wystartował po raz pierwszy w 2006 roku. Teraz będzie testował najnowszy bolid Formuły 1 R.S. 17. Po udanych testach może wystapić już podczas wyścigów F1 w Belgii.

Powrót Roberta Kubicy na tor przyśpiesza jak bolid Formuły 1, udane testy na torze, na symulatorach, wydolnościowe i psychiczne. Hungaroring ponownie powita polskiego kierowcę w bolidzie R17 i prawdopodobny jest występ na Spa. Nie ma przeszkód w powrocie Roberta Kubicy do Formuły 1.

Kolejne testy Roberta Kubicy w bolidzie Formuły 1 na torze Paul Ricard we Francji były udane i potwierdzily, że nadal jest jednym z najlepszych kierówców świata.

Dzięki Renault Roberta Kubica stopniowo wraca na tory Formuły 1. Czynione postępy i wyniki podczas testów lepsze od aktualnie jeżdżących kierowców napawają dużym optymizmem co do przyszłości naszego kierowcy w Formule 1.

W każdej plotce jest odrobina prawdy, w świat poszła plotka o powrocie Roberta Kubicy do Formuły 1 już najprawdopodobniej podczas wyścigów na torze Monza lub nawet na Hugaroringu. Im bardziej zespół Renault zaprzecza tym bardziej kibice cieszą się z takiej niespodzianki.

Na początku lipca Robert Kubica ponownie poprowadził bolid Formuły 1 podczas Festiwalu Szybkości w Goodwood.

Zespół Renault F1 przeprowadził testy na torze w Walencji, Robert Kubica po raz pierwszy poprowadził bolid Formuły 1 od sześciu lat. Testowy bolid z aktualnymi modyfikacjami pochodził z 2012 roku. Okazało sie, że pomimo upływu kilku lat jazda bolidem to jak jazda rowerem, tego się nie zapomina.

W 2017 Robert Kubica wraca do Formuły tym razem testował bolid Formuły 3. Po 6 latach zasiadł za sterami jednomiejscowego bolidu i przejechał 70 okrążeń na torze. Kolejnym testowanym bolidem był pojazd z Formuły E. Rozkręca się nam. Czekamy na pierwsze starty.

Sezon 2016 to próby startów w różnych rajdach i ze zmiennym powodzeniem.

Roberta w WRC należy do znaczących, w ktorym pokazał fabrycznym teamom jak należy się ścigać i jak można osiagać wyniki na szutrach.W przyszłym sezonie prawdopodobnie nie będzie juz startował w WRC. Nadal trzymamy kciuki za naszego najbardziej znanego kierowcę na świecie.

Sezon 2015 Roberta w WRC należy do znaczących, w ktorym pokazał fabrycznym teamom jak należy się ścigać i jak można osiagać wyniki na szutrach.W Przyszłym sezonie prawdopodobnie nie będzie już startował w WRC. Nadal trzymamy kciuki za naszego najbardziej znanego kierowcę na świecie.

Nasz ulubieniec nadal ściga się poza torami Formuły 1 czyli w rajdach.

Z ostatniej chwili - Robert Kubica wystartował 8/9.09.12 odnosząc sukces w rajdzie Ronde Gomitolo di Lana/Włochy, jechał najlepszym autem na rajdy czyli Subaru Imprezą WRC, cieszymy się z powrotu do zdrowia, Robert po razpierwszy oficjalnie za kierownicą samochodu wyścigowego od wypadku z 6 lutego 2011 roku, w najbliższych tygodniach planowane są kolejne starty.

Kubica - F1 Future "Magnifique, fantastique, Kubica"
JAK BĘDZIE NA KOLEJNYCH GRAND PRIX W 2013 ?
ŻYCZYMY ROBERTOWI SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA

28 SIERPNIA 2011 Grand Prix Belgii Spa
31 LIPCA 2011 Grand Prix Węgier Hungaroring
24 LIPCA 2011 Grand Prix Niemiec Nurburgring
10 LIPCA 2011 Grand Prix Wielkiej Brytanii Silverstone
26 CZERWCA 2011 Grand Prix Europy Valencia
12 CZERWCA 2011 Grand Prix Kanady
"Robert Kubica. Szybko wracaj na tor"

29 MAJA 2010 Grand Prix Monaco Monte Carlo
22 MAJA 2011 Grand Prix Hiszpanii Barcelona
8 MAJA 2011 Grand Prix Turcji Istambuł
zawodnicy Renalt bezskutecznie próbowali się wyeliminować

17 KWIETNIA 2011 Grand Prix Chin Shanghai
Renault odczuwa zdecydowanie brak swojego najlepszego kierowcy

10 KWIETNIA 2011 Grand Prix Malezji Kuala Lumpur
Nick Heidfeld i Renault - 3 miejsce - gratulacje, a Pietrow po zawodach w lotach wylądował szczęśliwie z kierownicą w ręku

27 MARCA 2011 Grand Prix Australii Melbourne
Pietrow i Renault - 3 miejsce - gratulacje

Kubica może i chce jeszcze w tym roku wrócić do F1 Renault. To może stać się w dowolnym momencie w trakcie sezonu 2011, taki powrót umożliwia klauzula w kontrakcie Nicka Heifelda.
pole position dla Roberta w Rzymie 1.05.2011
Robert Kubica otrzymał od kardynała Stanisława Dziwisza zaproszenie na beatyfikację Jana Pawła II 1 maja w Rzymie wraz z obietnicą miejsca w pierwszym rzędzie na Placu świętego Piotra

ŻYCZYMY ROBERTOWI SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA

6 lutego 2011 w czasie Rajdu Ronde di Andora Robert Kubica uległ poważnemu wypadkowi

2011 to całkowicie nowy bolid dla Robert Kubicy i Witalija Pietrowa. Lotus Renault GP ma nowy bolid - R31. Szefowie teamu mają apetyty na miejsca w pierwszej trójce. Nasz ulubieniec cieszy się z nowego pojazdu i oczekuje świetnych wyników w nadchodzącym sezonie w Formule 1. Gerard Lopez, posiadacz wiekszościowego pakietu udziałów w teamie Renault, powiedział w wywiadzie dla luksemburskiego dziennika "Le Quotidien", że jest przekonany, że Robert Kubica będzie mistrzem świata Formuły 1 i dokona tego za kierownicą bolidu Renault. Robert Kubica jest w trójce, a być może jest nawet jednym z dwóch najszybszych zawodników w F1. Najważniejsze jest jednak to, że jeździ najrówniej ze wszystkich. Jest w stanie walczyć o tytuł mistrza świata.

KLASYFIKACJA GENERALNA 2010: 8 miejsce

14 LISTOPADA 2010 Grand Prix Abu Dhabi
5 miejsce, 11 miejscu w kwalifikacjach

24 PAŹDZIERNIKA 2010 Grand Prix Korei
5 miejsce, Kubica ósmy w kwalifikacjach

10 PAŹDZIERNIKA 2010 Grand Prix Japonii Suzuka
4 miejsce w kwalifikacjach, wycofał się

26 WRZEŚNIA 2010 Grand Prix Singapuru
7 miejsce, Kubica ósmy w kwalifikacjach

12 WRZEŚNIA 2010 Grand Prix Włoch Monza
8 miejsce, Kubica dziewiąty w kwalifikacjach

29 SIERPNIA 2010 Grand Prix Belgii Spa
3 w kwalifikacjach, również w finałowym wyścigu Kubica dojechał na trzecim miejscu, po raz trzeci w tym sezonie stanął na podium - GRATULACJE!

1 SIERPNIA 2010 Grand Prix Węgier Hungaroring
nie ukończył przez spisek lizakowego ! 8 miejsce, Kubica siódmy w kwalifikacjach

25 LIPCA 2010 Grand Prix Niemiec Hockenheim
7 miejsce, Kubica siódmy w kwalifikacjach

17 LIPCA 2010 Robert Kubica w Poznaniu
Spotkał się z 140 tys. fanów, jedźił po Torze Poznań bolidem F1 Renault oraz innymi pojazdami wyścigowymi

11 LIPCA 2010 Grand Prix Wielkiej Brytanii Silverstone
wycofał się z powodu awarii bolidu, szósty w kwalifikacjach

W sezonie 2010 Kubica i Renault nie ponieśli ani jednej znaczącej porażki, pod względem eliminowania pomyłek jest na pierwszym miejscu

27 CZERWCA 2010 Grand Prix Europy Valencia
5 miejsce, Kubica szósty w kwalifikacjach

13 CZERWCA 2010 Grand Prix Kanady
7 miejsce, Kubica ósmy w kwalifikacjach

30 MAJA 2010 Grand Prix Turcji Istambuł
6 miejsce w Istambule, Kubica siódmy w kwalifikacjach do GP Turcji

16 MAJA 2010 Grand Prix Monaco Monte Carlo - GRATULACJE!
3 miejsce na torze ulicznym w Monte Carlo po bardzo dobrej perfekcyjnej jeździe po drugim miejscu w kwalifikacjach, w finale start z pierwszej linii! najlepsze miejsce w tym sezonie. Brawo Robert! Cała Polska trzyma za Ciebie kciuki! Kubica najszybszy w 3. treningu, coraz lepsze wyniki

9 MAJA 2010 Grand Prix Hiszpanii Barcelona
8 miejsce w finale Grand Prix Hiszpanii, 7 miejsce w kwalifikacjach

W związku z zawieszeniem lotów rejsowych Robert Kubica korzystając z uprzejmości Teamu Ferrari poleciał ich samolotem z Shanghaju do Włoch

18 KWIETNIA 2010 Grand Prix Chin Shanghai
5 miejsce  Roberta na finiszu, po równej spokojnej i rozważnej jeździe i kolejne punkty. Pierwsze punkty i ukończony wyścig w F1 Pietrowa na 7 miejscu, po widowiskowym wyprzedzeniu Schumachera, a następnie Webbera,"jechał wspaniale, pokazał taką rosyjską duszę wojownika" - Włodzimierz Zientarski 8 miejsce w kwalifikacjach i bardzo dobre czasy przejazdów

04 KWIETNIA 2010 Grand Prix Malezji Kuala Lumpur
4 miejsce, dobre miejsce w finale Grand Prix Malezji
Robert Kubica w kwalifikacjach był 6 i znacznie wyprzedził wszystkich największych rywali, jutro start z 3 linii

28 MARCA 2010 Grand Prix Australii Melbourne
BRAWO ROBERT - 2 MIEJSCE PO FANTASTYCZNYM WYŚCIGU W MELBOURNE - GRATULACJE !
Kubica po raz pierwszy w historii ukończył Grand Prix Australii i to na drugim miejscu. W kapitalnym wyścigu Robert Kubica pokazał klasę z jaką jeździ od początków swoich występów na torach Formuły 1. Nic, ani nikt mu nie przeszkodził w dotarciu do podium na drugie miejsce, deszcz czy ciężki bolid, co niektórym zawodnikom nie pozwolił jechać po torze, pozostawił w tyle bolidy Ferrari i Mercedesy, po prostu jechał w swoim stylu z ochotą na zwycięstwo nie popełniając błędów, bez zbędnych piruetów. Renault górą, a palenie gumy i świetne czasy przejazdu na pojedynczych okrążeniach też nie pomogły innym w zajęciu miejsca na podium. Cały zespół Renault spisał się na medal, dopracowany bolid R30, późna i szybka zmiana opon na slicki oraz trafne decyzje pomogły Robertowwi w drodze na podium. O tym, że Robert świetnie jeździ wiemy od pierwszych jego występów w Formule 1. Na torze Albert Park w Australii okazało się, ze wyścig w sezonie 2010 wcale nie jest procesją, tak ciekawego i emocjonującego widowiska podczas Grand Prix Formuły 1 dawno nie było, wyprzedzeń i nieoczekiwanych zmian sytuacji na torze wypatrywaliśmy od dawna. Mistrzostwo Kubicy zostało potwierdzone po raz kolejny. Życzymy dalszych sukcesów.
W kwalifikacjach Robert Kubica zajął 9 miejsce

14 MARCA 2010 Grand Prix Bahrajnu Sakhir
Kubica ostatecznie 11 miejsce na początek sezonu, po tym jak stracił na starcie kilkanaście pozycji , bo w jego bok uderzył Sutil
Robert Kubica 9 w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu sezonu F1

zapowiada się jeszcze ciekawiej niż w poprzednim sezonie. Kubica wraz z kolegą z GP 2 Witalijem Pietrowem startują w "nowych" barwach Renault, kontrastowej żółto-czarnej barwy nawiązującej do początków uczestnictwa Renault w wyścigach Formuły 1, na torach  będzie obowiązywać nowa punktacja, zwiększona różnica między pierwszym i następnymi zawodnikami oraz jazda na jednym baku gwarantują ciekawe widowisko i nieoczekiwane wyniki ... zwłaszcza, że sponserem stajni Renault została Łada oraz HP i bank RCI-DIAC, a Roberta Kubicy Lotto i napój N-Gine. Polacy sponsorem Maclarena! Dom maklerski X-Trade Brokers został sponsorem jednego z najbardziej utytułowanych zespołów Formuły 1 - McLaren Racing. Dodatkowo mamy Verva racing Team, polską ekipę podczas Formuły 1 w kategorii Porsche Mobil 1 Supercup, nasi zawodnicy to 19 letni Jakub Giermaziak i 22 letni Robert Lukas. W tym sezonie oficjalnie zgłoszone teamy F1 : McLaren Mercedes,Brawn Mercedes Benz,Red Bull Racing Renault,Ferrari,Williams Cosworth,Force India F1 team,Scuderia Toro Rosso,Lotus Cosworth,Hispania Racing(Campos Dallara),US F1 Cosworth/wycofali się/,Virgin Cosworth, Sauber Motorsport. W kwalifikacjach najpierw odpada siedmiu najsłabszych, potem kolejnych siedmiu, w trzeciej serii ściga się o pole position 10 najlepszych. Jeżdżą z minimalną ilością paliwa, aby jak najszybciej jechać. W finale na starcie  muszą mieć te same opony co w trzeciej części kwalifikacji.

Robert Kubica w 2009 - FORMUŁA 1 : KLASYFIKACJA GENERALNA: 14 miejsce

1 LISTOPADA 2009 Grand Prix Abu Dhabi
po 11 miejscu w kwalifikacjach

18 PAŹDZIERNIKA 2009 Grand Prix Brazylii
BRAWO ROBERT - 2 MIEJSCE PO FANTASTYCZNYM WYŚCIGU NA TORZE INTERLAGOS, cały wyścig w bardzo dobrym tempie, start z 8 miejsca po kwalifikacjach

4 PAŹDZIERNIKA 2009 Grand Prix Japonii Suzuka
13 miejsce w kwalifikacjach, po karach dla innych kierowców start z 7 miejsca a w finałowym wyścigu Kubica zajął dziewiąte miejsce

27 WRZEŚNIA 2009 Grand Prix Singapuru
8 miejsce w kwalifikacjach i w finałowym wyścigu Kubica zajął ósme miejsce i zdobył jeden punkt

13 WRZEŚNIA 2009 Grand Prix Włoch Monza
13 miejsce w kwalifikacjach, dobry start i zjazd do boksu z powodów awarii

30 SIERPNIA 2009 Grand Prix Belgii Spa
5 miejsce w kwalifikacjach, 4 miejsce w finale po dobrej jeżdzie z częściowo uszkodzonym nosem bolidu, to jest do tej pory najlepszy wynik w tym sezonie.

23 SIERPNIA 2009 Grand Prix Europy Valencia
10 miejsce w kwalifikacjach, 8 miejsce w finale po dobrym wyścigu, kolejne punkty w tym sezonie.

26 LIPCA 2009 Grand Prix Węgier Hungaroring
Robert Kubica, po raz 50- ty stanął na starcie wyścigu Formuły 1  zajął 13 miejsce w niedzielnym wyścigu a startował z 19 miejsca po sobotnich kwalifikacjach. Finałowy wyścig nam się podobał, pomimo gorszego wyniku niż w 2006 roku, szkoda że Robert tak późno wyjeżdżał po wyścigu z Hungaroringu, gdzie czekaliśmy na niego wraz z najwierniejszymi kibicami.

Wyścig o GP Węgier to "domowa" impreza dla Kubicy. - W ubiegłym roku było tu fantastycznie. Czułem się tak, jakbym był w Polsce - przyznał polski kierowca.

12 LIPCA 2009 Grand Prix Europy-Niemcy Nurburgring
16 miejsce w kwalifikacjach, 14 miejsce w finale

21 CZERWCA 2009 Grand Prix Wielkiej Brytanii Silverstone
12 miejsce w kwalifikacjach, 13 miejsce w finale

7 CZERWCA 2009 Grand Prix Turcji Istambuł
10 miejsce w kwalifikacjach, 7 miejsce w finale po trudnym i bardzo dobrym wyścigu, pierwsze punkty w tym sezonie.

24 MAJA 2009 Grand Prix Monaco Monte Carlo
Problemy techniczne w kwalifikacjach i koniec wyścigu na 29 okrążeniu z powodu awarii hamulców

10 MAJA 2009 Grand Prix Hiszpanii Barcelona
Po 10 miescu w kwalifikacja, 11 w Finale Grand Prix Hiszpanii w Barcelonie

26 KWIETNIA 2009 Grand Prix Bahrajnu Sakhir
Kolizja z Heidfeldem na drugim okrążeniu,uszkodzenie bolidu i zjazd do boksu na wymianę przedniego spojlera, ostatecznie 18 miejsce,
13 w kwalifikacjach, jazda z problemami technicznymi w trakcie serwisu i jazda bez radia

19 KWIETNIA 2009 Grand Prix Chin Shanghai
Robert Kubica testujący KERS i w końcowym efekcie jechał bez niego, startujący z ostatniego miejsca, ponieważ po kwalifikacjach był na 17 miejscu, musiał uzupełniać paliwo w ostatniej chwili. Dzielnie gonił czołówkę na bardzo śliskim torze co skończyło się zderzeniem z Trullim. Po zderzeniu źle zamotowano uszkodzony nos i ostatecznie zajął 13 miejsce

5 KWIETNIA 2009 Grand Prix Malezji Kuala Lumpur
Robert Kubica startujący z 3 linii z 6 miejsca po kwalifikacjach, w finale z powodu awarii bolidu nie ukończył wyścigu

29 MARCA 2009 Grand Prix Australii Melbourne
Robert Kubica w finałowej jeździe stracił szanse na podium z winy Sebastiana Vettela, który spowodował kolizję na trzy okrążenia przed końcem wyścigu, obaj wypadli z toru uszkadzając bolidy i zakończyli udział w wyścigu
Robert Kubica po spokojnej testowej jeździe na treningu, w kwalifikacjach jadąc bez KERS i dyfuzora pokazał klasę mistrzowską, pozostawiając największych rywali daleko w tyle, zajął 4 miejsce i start z 2 linii

Robert Kubica w 2008 - FORMUŁA 1: KLASYFIKACJA GENERALNA: 4 miejsce

2 LISTOPADA 2008 Grand Prix Brazylii
po 13 miejscu w kwalifikacjach i błędach zespołu z wyborem opon 11 miejsce, w rezultacie utrata 3 miejsca

7 PAŹDZIERNIKA 2008 Grand Prix Chin
11 miejsce w kwalifikacjach i wywalczone 6 miejsce na mecie. Przez większość część wyścigu a bolid prowadził się fatalnie, dopiero po zmianie na miękkie opony nastąpiła.
Konkurencja już odjechała ale w takim pojeździe Robert i tak jest najlepszym kierowcą.

10 PAŹDZIERNIKA 2008 Grand Prix Japonii Fuji
KUBICA FUJI 2 MIEJSCE, START Z 3 LINII - GRATULACJE !
startujący z dopiero z 6 miejsca dzięki błędowi zespołu, jeździł na twardych oponach, Robert Kubica, po wspaniałej jeździe w niedzielnym wyścigu zajął 2 miejsce.
Po takim wyścigu cały zespół został zmotywowany, dostał kopa do walki o tytuł.

28 WRZEŚNIA 2007 Grand Prix Singapuru
4 w kwalifikacjach po bardzo dobrej jeździe, na mokrym trudnym torze i po raz pierwszy przy sztucznym oświetleniu, pełnym nierówności i źle zaprojektowanych tarek. Niestety główny wyścig nie spełnił oczekiwań. Z powodu złej taktyki zespołu i fatalnego przepisu o zakazie tankowania w trakcie neutralizacji, w efekcie kara i dopiero 11 miejsce.

14 WRZEŚNIA 2008 Grand Prix Włoch Monza
KUBICA MONZA 3 MIEJSCE, START Z 6 LINII - GRATULACJE !
Robert Kubica 11 w kwalifikacjach, 3 miejsce w finałowym wyścigu po wspaniałej jeździe na mokrym torze.
Dobra jazda i taktyka Kubicy, co klasa to klasa, zespół też spisał się bez zarzutu.

7 WRZEŚNIA 2008 Grand Prix Belgii Spa
Robert Kubica 8 w kwalifikacjach, 6 miejsce w niedzielę po ciekawej jeździe i marnym serwisie własnych mechaników.
Przesuwa się na 3 miejsce w kwalifikacji generalnej.

24 SIERPNIA 2007 Grand Prix Europy Valencia
KUBICA VALENCIA 3 MIEJSCE, START Z 2 LINII, 100 pkt na koncie od początku startów w Formule 1 - GRATULACJE !

3 SIERPNIA 2008 Grand Prix Węgier Hungaroring
Robert Kubica 8 po dobrej jeździe bolidem bez mocy, przy wspaniałym dopingu polskich kibiców. Pierwsze problemy pojawiły się już na piątkowych treningach,
Podczas wszystkich dni na Hungaroringu i w Budapeszcie panowała piękna gorąca atmosfera, również temperatura powietrza była wysoka, powyżej 30C.
4 miejsce w kwalifikacjach

20 LIPCA 2008 Grand Prix Europy-Niemcy Hockenheim
7 miejsce w finale, 7 miejsce w kwalifikacje po dosyć kontrowersyjnym wyścigu i działalności grupy serwisowej w boksie

6 LIPCA 2008 Grand Prix Wielkiej Brytanii Silverstone
Robert Kubica po świetniej jeżdzie, była szansa na miejsce na podium wypadł z toru i nie ukończył wyścigu
10 miejsce w kwalifikacjach, z 5 linii startuje w niedziele
Niki Lauda trzykrotny mistrz świata F1 powiedział o Robercie Kubicy, że jest najlepszym w tej chwili kierowcą w czołówce klasyfikacji generalnej mistrzostw świata, jest lepszy od Massy, Raikkonena, a także Hamiltona oraz że Robert nie popełnia żadnych błędów i co czyni go wyjątkowym.

22 CZERWCA 2008 Grand Prix Francji Magny Cours
Startując z piątego pola Robert Kubica ukończył wyścig na 5 miejscu.

8 CZERWCA 2008 Grand Prix Kanady
KUBICA KANADA 1 MIEJSCE I PIERWSZE MIEJSCE KUBICY W KLASYFIKACJI GENERALNEJ - GRATULACJE !
2 miejsce Roberta Kubicy w eliminacjach - w finale jedzie z pierwszej linii. Tak dobry wynik, że zaskoczenie są nawet szefowie teamu.
Zwycięzca Grand Prix Kanady Robert Kubica zapowiedział, że będzie teraz przyciskał pedał do dechy, aż do do zdobycia tytułu mistrza świata Formuły 1 oraz dodał, że objętego w niedzielę prowadzenia łatwo nie odda: " Jeśli się prowadzi w klasyfikacji mistrzostw świata po siedmiu wyścigach, a twoje najgorsze miejsce to czwarte, wtedy trzeba wykorzystać sposobność. Mam nadzieję, że zespół wesprze mnie maksymalnie, a ja dam z siebie wszystko, by walczyć o mistrzostwo. Musimy pracować, walczyć, atakować. Na pewno nie zabraknie nam motywacji. Jeśli się jest liderem po siedmiu wyścigach, to jasne, że ma się samochód, którym można zwyciężać. Z kolei, jeśli się dysponuje topowym bolidem, wtedy jest się topowym teamem"

25 MAJA 2008 Grand Prix Monaco Monte Carlo
KUBICA MONTE CARLO 2 MIEJSCE - GRATULACJE
ROBERTA KUBICY - Kubica - F1 Future, po świetniej jeździe ponownie na podium - GRATULACJE !
Wiele się działo, świetna dojrzała jazda Roberta Kubicy na mokrym torze dała prawie 1 miejsce, przez ponad 10 okrążeń był na prowadzeniu, uniknął stłuczek uderzeń w bandę i zajął ostatecznie 2 miejsce, 6 miejscu na treningu i 5 w kwalifikacjach. Jak mawiają Anglicy deszcz rozdzielił chłopców od mężczyzn.

11 MAJA 2008 Grand Prix Turcji Istambuł
Po problemach na treningu i 5 miejscu w kwalifikacjach, ostatecznie 4 miejsce w finale.

27 KWIETNIA 2008 Grand Prix Hiszpanii Barcelona
4 miejsce

6 KWIETNIA 2008 Grand Prix Bahrajnu Sakhir
KUBICA BAHRAJN 3 MIEJSCE I PIERWSZE POLE POSITION KUBICY I BMW - GRATULACJE !
Pole position - Kubica osiągnął najlepszy wynik w karierze w kwalifikacjach. To najlepszy rezultat w historii jego i zespołu BMW Sauber. Teraz przed zespołem pozostał jeszcze jeden szczyt do zdobycia - zwycięstwo w Grand Prix. Jeszcze przed rozpoczęciem treningów w Bahrajnie szef BMW Sauber - Mario Theissen przyznał wreszcie, że jego zespół stać na wygrywanie wyścigów. My też zawsze liczyliśmy na dobry wynik Kubicy, od momentu pojawienia się na torach Formuły 1, a nawet troszkę wcześniej, co wynikało z naszego wieloletniego doświadczenia w organizacji wyjazdów na wyścigi Formuły 1.

23 MARCA 2008 Grand Prix Malezji Kuala Lumpur
KUBICA KUALA LUMPUR 2 MIEJSCE - GRATULACJE
2 miejsce Roberta Kubicy - gratulacje, od pierwszego wyścigu na Hungaroringu czekaliśmy na taka piękną chwilę, a od momentu uczestnictwa jako kierowca testowy F1 kibicujemy Kubicy. To najlepsza lokata w historii jego startów w Formule 1. Ruszył do walki z czwartej pozycji startowej i po dobrej równej i bezpiecznej jeździe, zameldował się z drugim czasem . Po pasjonującej walce, wyprzedził po wewnętrznej Jarno Trulliego z Toyoty i wyszedł na trzeciej miejsce. Przed nim byli tylko kierowcy Ferrari - Kimi Raikkonen i Felipe Massa. BMW Polaka nie było w stanie nawiązać walki z tymi dwoma rywalami, choć bywały chwile, że on był liderem (rywale z Ferrari wcześniej od kierowców BMW zjeżdżali do boksu na tankowanie i zmianę opon). Potem Massa, wypadł, podobnie jak przed tygodniem w Grand Prix Australii, auto Brazylijczyka wypadło poza tor i zatrzymało się na żwirowym pasie bezpieczeństwa. Ten błąd dał Kubicy drugie miejsce.
Polak zasłużył sobie na sukces równą jazdą przez cały wyścig.
4 miejsce w kwalifikacjach, po ukaraniu McLarena za przeszkadzanie
8 miejsce na pierwszym, 8 na drugim piątkowym treningu

16 MARCA 2008 Grand Prix Australii Melbourne
Niestety bolid nie dojechał, bo mu japończyk kawałek urwał ...
Kubica jedzie po zwycięstwo, a bolid ...? bolid jedzie też dobrze...
Robert Kubica zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do wyścigu o Grand Prix Australii!
BMW Sauber pokazał co jest wart juz na treningu.
Kubica i Nick Heidfeld osiągnęli w nim najlepsze czasy.

Robert Kubica w 2007 - FORMUŁA 1: KLASYFIKACJA GENERALNA: 6 miejsce

21 PAŹDZIERNIKA 2007 Grand Prix Brazylii
5 miejsce

7 PAŹDZIERNIKA 2007 Grand Prix Chin
nie ukończył

30 WRZEŚNIA 2007 Grand Prix Japonii Fuji
7 miejsce

16 WRZEŚNIA 2007 Grand Prix Belgii Spa
9 miejsce

9 WRZEŚNIA 2007 Grand Prix Włoch Monza
5 miejsce

26 SIERPNIA 2007 Grand Prix Turcji Istambuł
8 miejsce

5 SIERPNIA 2007 Grand Prix Węgier Hungaroring
Robert Kubica 5 po dobrym wyścigu przy rekordowej ilości polskich kibiców
7 miejsce w kwalifikacjach
1 miejsce na pierwszym, 10 na drugim piątkowym treningu

22 LIPCA 2007 Grand Prix Europy-Niemcy Nurburgring
Robert Kubica 7 po trudnym mokrym wyścigu
? miejsce w kwalifikacjach, z 5 linii startuje w niedziele
2 miejsce na pierwszym, 10 na drugim piątkowym treningu

8 LIPCA 2007 Grand Prix Wielkiej Brytanii Silverstone
Robert Kubica 4 po świetnej walce
5 miejsce w kwalifikacjach, z 3 linii startuje w niedziele
6 miejsce na pierwszym, 13 na drugim piątkowym treningu

1 LIPCA 2007 Grand Prix Francji Magny Cours
Robert Kubica 4 po świetnej równej jeżdzie przez cały wyścig.
Kubica startuje, decyzja lekarzy FIA Robert Kubica ponownie siada za sterami bolidu F1 BMW-Sauber na torze F1 Magny-Cours

17 CZERWCA 2007 Grand Prix USA
Niestety po pozytywnych testach, lekarze FIA zdecydowali, że zbyt krótki byłby czas między wypadkiem a kolejnym startem. Robert Kubica odpoczywa.

10 CZERWCA 2007 Grand Prix Kanady
Po badaniach lekarskich został dzisiaj zwolniony ze szpitala.(11.06.2007) Robert czuje się dobrze, sam odjechał ze szpitala.
Nieszczęśliwy wypadek, rozbity bolid a Robert Kubica na szczęście tylko poważnie poturbowany.
Doznał lekkiego wstrząsu mózgu i skręcenia kostki.
13 na treningu, 8 w eliminacjach

27  MAJA 2007 Grand Prix  Monaco Monte Carlo
5 bardzo dobre miejsce na trudnym torze miejskim, wcale nie zła taktyka !!! dobra skuteczna jazda i dobra taktyka, tylko tak dalej.
Nie tylko BMW-Sauber ma problemy techniczne od czasu do czasu, tak jest we wszystkich teamach. Oczywiście nas najbardziej intresuje bolid
z naszym kierowcą i wszystkie oczy są zwrócone w jego stronę.
7 i 9 na czwartkowych treningach i 8 w kwalifikacjach

13 MAJA 2007 Grand Prix Hiszpanii Barcelona 4 bardzo dobre i punktowane miejsce
po dobrej równej jeździe przez cały wyścig
dobre wyniki na treningach i podczas kwalifikacji.

15 KWIETNIA 2007 Grand Prix Bahrajnu Sakhir
Kubica - 6. Dobre wyniki na treningach

8 KWIETNIA 2007 Grand Prix Malezji Kuala Lumpur
Dobre wyniki na treningach i stare problemy z zawodną skrzynia biegów - miejsce 18 ostatnie

18 MARCA 2007 Grand Prix Australii Melbourne
Po 5 miejscu w eliminacjach !!!
Kubica był 4, a może nawet po świetnej jeździe, ustąpił innym miejsca na podium, a skrzynia biegów gdzie?
Technika wolniejsza od Kubicy, nowoczesna naszpikowana elektroniką skrzynia biegów BMW jest wolniejsza od Kubicy.
Z powodu awarii skrzyni biegów bolid zjechał do boxu. Tak to jest jak człowiek jest szybszy od maszyny.

TAK BYŁO W 2006:
Gratulacje za udany start i sezon 2006 !!!
Serdeczne gratulacje 3 miejsca na torze Monza, tak trzymać !!!
Po sukcesie Roberta Kubicy na Hungaroringu, udanym starcie w Istambule wspaniały wyścig i 3 miejsce w Grand Prix Włoch - Monza !!!
Po sukcesach na treningach Robert Kubica wystartował na Hungaroringu w Budapeszcie - 7 czas - widzieliśmy - gratulujemy !

PIERWSZE STARTY POLAKA - NA POCZĄTEK DOBRE WYNIKI NA OFICJALNYCH TRENINGACH :
Robert Kubica trzeci kierowca BMW-Sauber uzyskał najlepszy czas ze wszystkich kierowców biorących udział na treningu w Bahrajnie i na torze Silverstone !!!

PO RAZ PIERWSZY POLAK - ROBERT KUBICA STARTUJE W FORMULE 1:
Trzymamy kciuki i życzymy jak najszybszych udanych startów ...

OTWARCIE SEZONU 2006 :
Super ciekawe wyścigi i nowe zasady, a da tego bardzo napięty kalendarz wyścigów w sezonie 2006 zmusza uczestników automobilowej karuzeli do zwiększonego wysiłku i pracy. Zamiast silników V10 będą nowe V8, powraca zmiana kół w czasie wyścigu oraz zwiększa się liczba zjazdów do boksu i zmieniono zasady kwalifikacji. Kwalifikacje godzinne będą na nowych zasadach. Przez pierwsze 15 minut będą wszystkie bolidy, potem odpada sześciu najsłabszych od miejsca 17 do 22, po przerwie pozostałych 16 walczy dalej przez następne 15 minut. 6 - ciu najwolniejszych odpada i pozostała 10 - ka walczy o najlepsze miejsca. Zmiana opon w boksie podczas wyścigu zwiększy widowiskowość i zapewni większe emocje kibicom. Zmiana silników wymusi na kierowcach bardziej płynną jazdę w zakrętach, będą musieli wcześniej hamować i wcześniej zacząć przyspieszanie przy wyjściu z zakrętów. Napięty sezon wyścigów nie pozostawia zbyt wiele czasu na dodatkowe treningi, transport sprzętu i odpoczynek. W tym sezonie na wyniki na torze, nie tylko szybkość maszyn i sprawność kierowców będzie miała decydujące znaczenie ale zwłaszcza jakość konstrukcji na długotrwałe obciążenia.    Rekomendacje

Wielkopolskiej Izby Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej