wczasy i wycieczki,rehabilitacyjne,sanatoria,pakiety,podróże,imprezy turystyczne dla turystów indywidualnych i grupowe,dla emerytów i rencistów,wlkp,Traper

Hiszpania

Hiszpania to raj dla turystów, ilość miejsc do plażowania i kąpieli jest jedną z największych w Europie. Wypoczynek nad morzem to tylko jedna z wielu atrakcji czekających na turystów. Położenie Hiszpanii na Półwyspie Iberyjskim i jej historia stanowią dodatkowy magnes dla odwiedzających. Od zachodu graniczy z Portugalią, a od wschodu, poprzez pasma Pirenejów z Francją. Na południu graniczy z niewielkim Gibraltarem, terytorium brytyjskim. Posiada wspaniałe wybrzeże pożądane przez turystów z całego świata. Przez Hiszpanie przebiega popularna trasa pielgrzymowa. Hiszpania posiada tory wyścigowe, również dla Formuły 1 i motoGP. Hiszpania to znacznie więcej, niż kojarzone z nią corrida, tancerze flamenco, czy też zatłoczone plaże. Hiszpania to imponujący i zróżnicowany kraj, którego północne krańce, bogate w zielone wzgórza, przypominają Irlandię, a południowe regiony pozwalają poczuć atmosferę marokańskich krajobrazów i architektury.Przebogata historia Hiszpanii znajduje swoje odbicie w prehistorycznych malowidłach jaskiniowych, pałacach Maurów, ruinach zamków, pozostałościach rzymskich budowli, oraz gotyckich i renesansowych katedrach. Różnorodność i zarazem oryginalność Hiszpani ma swoje źródło w historii kraju, który to powstał z połączenia różnych księstw. To zróżnicowanie przetrwało do dziś w różnicach w języku, kulturze, kuchni oraz sztuce.

Hiszpania to raj dla turystów, ilość miejsc do plażowania i kąpieli jest jedną z największych w Europie. Wypoczynek nad morzem to tylko jedna z wielu atrakcji czekających na turystów. Położenie Hiszpanii na Półwyspie Iberyjskim i jej historia stanowią dodatkowy magnes dla odwiedzających. Od zachodu graniczy z Portugalią, a od wschodu, poprzez pasma Pirenejów z Francją. Na południu graniczy z niewielkim Gibraltarem, terytorium brytyjskim. Posiada wspaniałe wybrzeże pożądane przez turystów z całego świata. Przez Hiszpanie przebiega popularna trasa pielgrzymowa. Hiszpania posiada tory wyścigowe, również dla Formuły 1 i motoGP. Hiszpania to znacznie więcej, niż kojarzone z nią corrida, tancerze flamenco, czy też zatłoczone plaże. Hiszpania to imponujący i zróżnicowany kraj, którego północne krańce, bogate w zielone wzgórza, przypominają Irlandię, a południowe regiony pozwalają poczuć atmosferę marokańskich krajobrazów i architektury.

Przebogata historia Hiszpanii znajduje swoje odbicie w prehistorycznych malowidłach jaskiniowych, pałacach Maurów, ruinach zamków, pozostałościach rzymskich budowli, oraz gotyckich i renesansowych katedrach. Różnorodność i zarazem oryginalność Hiszpani ma swoje źródło w historii kraju, który to powstał z połączenia różnych księstw. To zróżnicowanie przetrwało do dziś w różnicach w języku, kulturze, kuchni oraz sztuce.

Przeczytaj o miastach:    Rekomendacje

Wielkopolskiej Izby Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej