wczasy i wycieczki,rehabilitacyjne,sanatoria,pakiety,podróże,imprezy turystyczne dla turystów indywidualnych i grupowe,dla emerytów i rencistów,wlkp,Traper

Francja

Francja jest krajem o powierzchni 551,5 tys. km kwadratowych i ma 66 mln ludności. Leży nad Oceanem Atlantyckim i ma dostęp zarówno do mórz oblewających Europę od północy, jak i od południa do Morza Śródziemnego. Najbardziej znane regiony turystyczne Francji to: Paryż, Region Paryski, Region Północny, Region Wybrzeża Atlantyckiego, Region Wybrzeża Śródziemnomorskiego, Korsyka, Alpy, Jura, Pireneje, Masyw Centralny, Wogezy, Alzacja i Lotaryngia oraz Dolina Loary. Mnogość atrakcji turystycznych w każdym zakątku Francji jest silnym magnesem dla turystów z całego świata a może i więcej... W stolicy Francji Paryżu mamy całą gamę obowiąkowych miejsc do odwiedzenia i wypróbowania, jak chociażby pamiątki kultury europejskiej, polonica, muzea z arcydziełami, zabytkowe kościoły, na turystów czeka słynna Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, parki rozrywki Disneyland i Parc Asterixa, rejs po Sekwanie oraz Paryż nocą to nie tylko odwiedziny w jednym z słynnych kabaretów, lokali nocnych Cesar Palace lub Lido. Słynna jest również francuska kuchnia i wina nie tylko dla koneserów. Natomiast bogata infrastruktura narciarska i duży wybór regionów narciarskich jest rajem dla miłośników sportów zimowych. Poza stolicą cała masa atrakcji od morza do morza, łatwe i szybkie przemieszczanie się dzięki dobrej sieci drogowej, szybkim pociągom i TGV. Godnym odwiedzenia jest Futuroscope. Euro 2016 odbyło się we Francji. Polecany hotel w Paryżu to Hotel du Nord et de l\'Est.

Francja jest krajem o powierzchni 551,5 tys. km kwadratowych i ma 66 mln ludności. Leży nad Oceanem Atlantyckim i ma dostęp zarówno do mórz oblewających Europę od północy, jak i od południa do Morza Śródziemnego. Najbardziej znane regiony turystyczne Francji to: Paryż, Region Paryski, Region Północny, Region Wybrzeża Atlantyckiego, Region Wybrzeża Śródziemnomorskiego, Korsyka, Alpy, Jura, Pireneje, Masyw Centralny, Wogezy, Alzacja i Lotaryngia oraz Dolina Loary. Mnogość atrakcji turystycznych w każdym zakątku Francji jest silnym magnesem dla turystów z całego świata a może i więcej... W stolicy Francji Paryżu mamy całą gamę obowiąkowych miejsc do odwiedzenia i wypróbowania, jak chociażby pamiątki kultury europejskiej, polonica, muzea z arcydziełami, zabytkowe kościoły, na turystów czeka słynna Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, parki rozrywki Disneyland i Parc Asterixa, rejs po Sekwanie oraz Paryż nocą to nie tylko odwiedziny w jednym z słynnych kabaretów, lokali nocnych Cesar Palace lub Lido. Słynna jest również francuska kuchnia i wina nie tylko dla koneserów. Natomiast bogata infrastruktura narciarska i duży wybór regionów narciarskich jest rajem dla miłośników sportów zimowych. Poza stolicą cała masa atrakcji od morza do morza, łatwe i szybkie przemieszczanie się dzięki dobrej sieci drogowej, szybkim pociągom i TGV. Godnym odwiedzenia jest Futuroscope. Euro 2016 odbyło się we Francji. Polecany hotel w Paryżu to Hotel du Nord et de l'Est.

Przeczytaj o miastach:    Rekomendacje

Wielkopolskiej Izby Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej