wczasy i wycieczki,rehabilitacyjne,sanatoria,pakiety,podróże,imprezy turystyczne dla turystów indywidualnych i grupowe,dla emerytów i rencistów,wlkp,Traper

Belgia

Belgia, tutaj rozgrywane są wyścigi na torze Formuły 1 w Spa. Królestwo Belgii, Belgique, België, Royaume de Belgique, Koninkrijk België - państwo w zachodniej Europie, nad Morzem Północnym. Jedno z nielicznych krajów, gdzie władze sprawuje Król. Na północy graniczy z Holandią (450 km), na wschodzie z Niemcami (167 km), na południowym-wschodzie z Luksemburgiem (148 km), na zachodzie z Francją (620 km). Na terytorium Holandii leży belgijska enklawa - Baarle-Hertog (powierzchnia 7 km2, ok. 2 tys. mieszkańców). Powierzchnia 30,5 tys. km2. 10,36 mln mieszkańców (2005). Średnia gęstość zaludnienia: 334 osób/km2. Jeden z najgęściej zaludnionych krajów Europy. Najbardziej zaludniona jest północna i środkowa część kraju, najsłabiej prowincja Luksemburg w Ardenach. Stolicą kraju jest Bruksela.Główne miasta:- Bruksela- Antwerpia- Gandawa- Charleroi- Liege- Brugia- Namur
Królestwo Belgii rocznie decyduje się odwiedzić ok. 5 milionów turystów, a kilkakrotnie więcej odwiedza je przy okazji - przejeżdżając tranzytem. Największy procent turystów stanowią Holendrzy, Niemcy, Francuzi i Anglicy. Najliczniejsze tłumy skupiają się na zwiedzaniu wspaniałych, zabytkowych miast kraju - powodzeniem cieszą się więc Bruksela, Antwerpia, Gandawia, Bruggia, Liége, Leuven, Tournai, czy Tongeren. Turyści chętnie zaglądają też do popularnych nadmorskich uzdrowisk - Spa i Ostenda, czy znanych miejsc kultu religijnego - Benneux, Saint-Hubert i Beauraing. Atrakcyjnym walorem turystycznym Belgów są mocno kultywowane przez nich tradycje ludowe, takie jak tkactwo czy - konkurencyjne dla wyrobów z naszego ojczystego Koniakowa - koronkarstwo.Belgijskie Ardeny stwarzają fantastyczne warunki dla wielbicieli ruchu na świeżym powietrzu. Zimą przybywa tu mnóstwo fanów narciarstwa alpejskiego i przełajowego, latem zaś niebo roi się od spadochronowych czasz, a stoki wypełniają amatorzy wspinaczki i piesi turyści. Do spływów po górskich potokach i strumieniach również nie brakuje śmiałków. Popularne jest także jeździectwo i rowerowe zjazdy downhill.

Belgia, tutaj rozgrywane są wyścigi na torze Formuły 1 w Spa. Królestwo Belgii, Belgique, België, Royaume de Belgique, Koninkrijk België - państwo w zachodniej Europie, nad Morzem Północnym. Jedno z nielicznych krajów, gdzie władze sprawuje Król. Na północy graniczy z Holandią (450 km), na wschodzie z Niemcami (167 km), na południowym-wschodzie z Luksemburgiem (148 km), na zachodzie z Francją (620 km). Na terytorium Holandii leży belgijska enklawa - Baarle-Hertog (powierzchnia 7 km2, ok. 2 tys. mieszkańców). Powierzchnia 30,5 tys. km2. 10,36 mln mieszkańców (2005). Średnia gęstość zaludnienia: 334 osób/km2. Jeden z najgęściej zaludnionych krajów Europy. Najbardziej zaludniona jest północna i środkowa część kraju, najsłabiej prowincja Luksemburg w Ardenach. Stolicą kraju jest Bruksela.

Główne miasta:
- Bruksela
- Antwerpia
- Gandawa
- Charleroi
- Liege
- Brugia
- Namur

Królestwo Belgii rocznie decyduje się odwiedzić ok. 5 milionów turystów, a kilkakrotnie więcej odwiedza je przy okazji - przejeżdżając tranzytem. Największy procent turystów stanowią Holendrzy, Niemcy, Francuzi i Anglicy. Najliczniejsze tłumy skupiają się na zwiedzaniu wspaniałych, zabytkowych miast kraju - powodzeniem cieszą się więc Bruksela, Antwerpia, Gandawia, Bruggia, Liége, Leuven, Tournai, czy Tongeren. Turyści chętnie zaglądają też do popularnych nadmorskich uzdrowisk - Spa i Ostenda, czy znanych miejsc kultu religijnego - Benneux, Saint-Hubert i Beauraing. Atrakcyjnym walorem turystycznym Belgów są mocno kultywowane przez nich tradycje ludowe, takie jak tkactwo czy - konkurencyjne dla wyrobów z naszego ojczystego Koniakowa - koronkarstwo.

Belgijskie Ardeny stwarzają fantastyczne warunki dla wielbicieli ruchu na świeżym powietrzu. Zimą przybywa tu mnóstwo fanów narciarstwa alpejskiego i przełajowego, latem zaś niebo roi się od spadochronowych czasz, a stoki wypełniają amatorzy wspinaczki i piesi turyści. Do spływów po górskich potokach i strumieniach również nie brakuje śmiałków. Popularne jest także jeździectwo i rowerowe zjazdy downhill.

Przeczytaj o miastach:    Rekomendacje

Wielkopolskiej Izby Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej