wczasy i wycieczki,rehabilitacyjne,sanatoria,pakiety,podróże,imprezy turystyczne dla turystów indywidualnych i grupowe,dla emerytów i rencistów,Traper

Słowacja

Słowacja to zamki, szlaki winne, ośrodki spa, parki narodowe i wspaniałe tereny narciarskie. Na Słowacje warto wybrać się przez cały rok, ośrodki spa i wellness zapraszają na relaks, kuracje i wypoczynek. Baseny z wodą termalną tryskającą z gorących źródeł zapewniają wysoki komfort kąpieli w ponad 30 ośrodkach termalnych, najbarziej znane to Pieszczany i Turcianske Teplice, Beseniova. Turystyka winiarska to oferta dla miłośników podróży winiarskich szlakami słynnych win i winnic na Słowacji. Najbardziej znany jest Małokarpacki Szlak Winny i region tokajski. W górach latem dostępne są przygotowane szlaki turystyczne, a zimą na miłośników sportów zimowych oczekują ośrodki narciarskie. Co sezon na Słowacji uruchamiane są nowe trasy narciarskie i wyciągi.W Wysokich Tatrach można śmigać po drugiej najwyższej górze w Tatrach Łomnicy 2632 m n.p.m., znajduje się tam najdłuższa nartostrada na Słowacji o długości 6,5 km, prowadzi z Przełęczy Łomnicy-Lomnicke Sedlo 2190 m n.p.m. do Tatrzańskiej Łomnicy (903 m n.p.m.). Podczas jazdy można pokonać trasy czarne, czerwone i niebieskie. Różnica poziomów wynosi około 1400 m. Nowe wyciągi ruszyły w ośrodku Jasna Niskie Tatry - 8-mio osobowa kolejka gondolowa, w ośrodku PARK SNOW Strbske Pleso - 6-cio osobowy wyciąg krzesełkowy, w ośrodku Bachledowa Dolina - Jezersko - 4-ro osobowy wyciąg krzesełkowy, w ośrodku Kraliky koło Bańskej Bystrzycy 4-ro osobowy wyciąg krzesełkowy. Na Chopoku połączono trasy narciarskie na stokach północnych - Jasna ze stroną południową. Spełniło się marzenie wielu narciarzy, teraz jest do dyspozycji 40 km tras narciarskich. Nowoczesne kolejki kabinowe, gondolowe, krzesełkowe i tererenowo-linowe o przepustowości 30 tys. osób na godzinę zapewniają komfort białego szleństwa. Trasy narciarskie na Chopoku posiadają możliwość sztucznego naśnieżania do wysokości 2004 m n.p.m.. Na Chopoku i w Tatrach znajduje się kilka stref Freeridowych.Cenowym hitem jest 10-dniowy Slovakia Super Skipa to sezonowy skipass na okaziciela w ośrodkach narciarskich Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec, Strbske Pleso, Donovaly Wielka Raca, Ruzomberok, Vratna oraz w Jasnej na Chopoku w Niskich Tatrach. Paradoksem jest, że ceny na Słowacji po wejściu do strefy EURO nie wzrosły, ale spadły.
5 grudnia rozpoczyna się sezon narciarski na Chopoku w Niskich Tatrach, swoje stoki dla narciarzy udostępnił największy i najlepszy słowacki ośrodek narciarski Jasna-Chopok Niskie Tatry. Ujemne temperatury, opady śniegu oraz 450 armatek przygotowały trasy w ośrodku Jasna-Chopok na otwarcie sezonu zimowego. Uroczystość  zapaleniem choinki bożonarodzeniowej przy kompleksie Rotunda na Chopoku z udziałem dwukrotnego mistrza olimpijskiego w kajakarstwie górskim Michała Martikana. Ponad dwumetrowy świerk jest najwyżej położoną choinką na Słowacji 2004 m n.p.m./a narciarzom towarzyszyć będzie aż do świąt Trzech Króli.6 grudnia zostanie otwarty sezon narciarski w ośrodku Tatrzańska Łomnica i Strbskie Pleso w Wysokich Tatrach.
W terminie zimowym łotewskie linie  lotnicze Air Baltic uruchamiają  połączenie lotnicze z Warszawy na lotnisko Poprad-Tatry, narty i snowboard lecą gratis!

Słowacja to zamki, szlaki winne, ośrodki spa, parki narodowe i wspaniałe tereny narciarskie. Na Słowacje warto wybrać się przez cały rok, ośrodki spa i wellness zapraszają na relaks, kuracje i wypoczynek. Baseny z wodą termalną tryskającą z gorących źródeł zapewniają wysoki komfort kąpieli w ponad 30 ośrodkach termalnych, najbarziej znane to Pieszczany i Turcianske Teplice, Beseniova. Turystyka winiarska to oferta dla miłośników podróży winiarskich szlakami słynnych win i winnic na Słowacji. Najbardziej znany jest Małokarpacki Szlak Winny i region tokajski. W górach latem dostępne są przygotowane szlaki turystyczne, a zimą na miłośników sportów zimowych oczekują ośrodki narciarskie. Co sezon na Słowacji uruchamiane są nowe trasy narciarskie i wyciągi.

W Wysokich Tatrach można śmigać po drugiej najwyższej górze w Tatrach Łomnicy 2632 m n.p.m., znajduje się tam najdłuższa nartostrada na Słowacji o długości 6,5 km, prowadzi z Przełęczy Łomnicy-Lomnicke Sedlo 2190 m n.p.m. do Tatrzańskiej Łomnicy (903 m n.p.m.). Podczas jazdy można pokonać trasy czarne, czerwone i niebieskie. Różnica poziomów wynosi około 1400 m. Nowe wyciągi ruszyły w ośrodku Jasna Niskie Tatry - 8-mio osobowa kolejka gondolowa, w ośrodku PARK SNOW Strbske Pleso - 6-cio osobowy wyciąg krzesełkowy, w ośrodku Bachledowa Dolina - Jezersko - 4-ro osobowy wyciąg krzesełkowy, w ośrodku Kraliky koło Bańskej Bystrzycy 4-ro osobowy wyciąg krzesełkowy. Na Chopoku połączono trasy narciarskie na stokach północnych - Jasna ze stroną południową. Spełniło się marzenie wielu narciarzy, teraz jest do dyspozycji 40 km tras narciarskich. Nowoczesne kolejki kabinowe, gondolowe, krzesełkowe i tererenowo-linowe o przepustowości 30 tys. osób na godzinę zapewniają komfort białego szleństwa. Trasy narciarskie na Chopoku posiadają możliwość sztucznego naśnieżania do wysokości 2004 m n.p.m.. Na Chopoku i w Tatrach znajduje się kilka stref Freeridowych.

Cenowym hitem jest 10-dniowy Slovakia Super Skipa to sezonowy skipass na okaziciela w ośrodkach narciarskich Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec, Strbske Pleso, Donovaly Wielka Raca, Ruzomberok, Vratna oraz w Jasnej na Chopoku w Niskich Tatrach. Paradoksem jest, że ceny na Słowacji po wejściu do strefy EURO nie wzrosły, ale spadły.

5 grudnia rozpoczyna się sezon narciarski na Chopoku w Niskich Tatrach, swoje stoki dla narciarzy udostępnił największy i najlepszy słowacki ośrodek narciarski Jasna-Chopok Niskie Tatry. Ujemne temperatury, opady śniegu oraz 450 armatek przygotowały trasy w ośrodku Jasna-Chopok na otwarcie sezonu zimowego. Uroczystość  zapaleniem choinki bożonarodzeniowej przy kompleksie Rotunda na Chopoku z udziałem dwukrotnego mistrza olimpijskiego w kajakarstwie górskim Michała Martikana. Ponad dwumetrowy świerk jest najwyżej położoną choinką na Słowacji 2004 m n.p.m./a narciarzom towarzyszyć będzie aż do świąt Trzech Króli.

6 grudnia zostanie otwarty sezon narciarski w ośrodku Tatrzańska Łomnica i Strbskie Pleso w Wysokich Tatrach.

W terminie zimowym łotewskie linie lotnicze Air Baltic uruchamiają połączenie lotnicze z Warszawy na lotnisko Poprad-Tatry, narty i snowboard lecą gratis!

Przeczytaj o miastach:    Rekomendacje

Wielkopolskiej Izby Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej