narty i sylwester,imprezy turystyczne dla turystów indywidualnych i grupowe,wczasy i wycieczki,Austria,Czechy,Niemcy,Węgry,wypoczynkowe,Chorwacja,rehabilitacyjne,podróże, wyścigi Formuły 1,Polska,Traper

Turčianske Teplice

Uzdrowisko Turčianske Teplice jest położone niedaleko Żiliny, na Słowacji. Turcanskie Teplice słyną z bogato mineralizowanej wody termalnej ze zdrojów turczańskich. Głównym środkiem leczniczym w sanatorium jest turczańska woda mineralna, która z uwagi na swoje działanie przeznaczona jest do leczenia schorzeń układu narządów ruchu, neurologicznych, ginekologicznych, schorzeń urologicznych i układu trawiennego, jak również jako kuracja wspierająca po leczeniu chorób onkologicznych. Uzdrowisko Turčianske Teplice zalicza się do najstarszych i najbardziej znanych w całej Europie. Pierwsza notatka pisemna dotycząca istnienia uzdrowiska pochodzi z 1281 roku, kiedy to król Władysław IV. Kumański darował tereny z wartościowymi źródłami termalnymi hrabiemu Piotrowi. Z leczniczego działania kuracji w termalnej wodzie mineralnej korzystali królowie, szlachta, a nawet niewolnicy. W 1423 roku lecznicze i regeneracyjne działanie źródeł wypróbował również król Zygmund Luksemburski z ekipą, swoje zdrowie przyjechał pokrzepić również król i cesarz Maksymilian Habsburski. Do Turczańskiego uzdrowiska regularnie przyjeżdżała hrabina Ňariowa, Franciszek II Veszeleni oraz Maria Secianska, dla swej urody znana również jako Wenusza Murańska. W uzdrowisku Turcianske Teplice działalność rozwijali znani lekarze i uczeni. Część z nich poza praktyką medyczną prowadziła również działalność naukową. Lecznicze działanie oraz wyjątkowy skład turczańskiej wody termalnej pierwszy w swym dziele opisał lekarz miasta Kremnica, absolwent studiów medycznych w Halle, doktor Ján Lisschoviny. Dziś uzdrowisko jest idealnym miejscem dla relaksacji, ogólnej regeneracji i leczenia. Po zdrowie i wellness przyjeżdżają tutaj goście z licznych krajów świata a sława o leczniczych właściwościach wody termalnej o wysokiej zawartości substancji mineralnych poszła w świat już dawno i dzięki kolejnym zadowolonym kuracjuszom Turcanske Teplice są coraz bardziej pożądanym miejscem kuracji sanatoryjnych. Turcanskie Teplice to sanatorium lecznicze, działające na podstawie  ustawy nr 538/2005 o naturalnych wodach leczniczych, naturalnych  uzdrowiskach leczniczych, miejscach zdrojowych i wodach mineralnych,  upoważnione jest do świadczenia leczenia uzdrowiskowego. Dzięki wysokiej zawartość wapnia, magnezu i fluoru wykorzystywana jest również do kuracji pitnych stanowiących prewencję przeciw osteoporozie i licznych rodzajów kamieni nerkowych, przeciw dolegliwościom woreczka żółciowego i jelit. 

do kąpania


do piciaCa 2+

257,31


258,12Mg 2+

62,75


62,75HCO 3-

555,25


555,26SO4 2-

532 


535F -

1,5 


1,4CO 2

52,8


158,4
Klasyfikacja wody termalnej używanej w Sanatorium Turcanske Teplice wg Ustawy Min. Zdrowia RS Dz. U. Nr 212/2000: naturalnie lecznicza, średnio mineralizowana, hydrogeno - węglanowa, wapniowo - magnezowa o podwyższonej zawartości magnezu i fluoru, lekko kwaśna, gorąca termalna, hypotoniczna o całkowitej mineralizacji 1508 - 1514 mg.l-1 i temperaturze wody 44,3-45,4°C.Zanurzcie się w leczniczą wodę termalną i zanurzcie się w zaspokajające działanie ciepła. Oddychajcie wonią olejków eterycznych, pozwólcie sobie na masaż, saunę, spróbujcie zmienne prądy lodowatej i ciepłej wody, delektujcie się smakiem kąpieli wirującej. Kąpiele perełkowe i oraz kąpiele w wannie usuwają stres, przyprowadzają stan spokoju, szczęścia i dobrego samopoczucia. Rozmaite rodzaje masażów od klasycznych do japońskich i chińskich poprawiają obieg krwi, regenerują ciało i popierają wymianę materii. Okłady parafinowe i parafangowe (mieszanka parafiny i Borowiny Pieszczańskiej) bardzo skutecznie usuwają bóle. W uzdrowisku Turčianske Teplice oczekuje Państwa magia WODY, CIEPŁA, ŚWIATŁA, MASAŻÓW, RUCHU I ZDROWIA. Każdy z gości przechodzi wstępnę badania medyczne i otrzymuje zestaw zabiegów wraz z kąpielami w basenach, okładami, specjalnymi kąpielami, ćwiczeniami, masażami i zdrowego żywienia. Każdy z programów pomoże Państwu zregenerować siły fizyczne i psychiczne. W uzdrowisku Turčianske Teplice oczekuje na Państwa doświadczony zespół fachowców, składający się z lekarzy i pracowników służb zdrowia z kilku specjalności medycznych, którzy będą intensywnie się troszczyć o Państwa zdrowie. Energię życiową wleje do Państwa wyjątkowa woda termalna z wysoką zawartością substancji mineralnych o działaniu leczniczym oraz zabiegi lecznicze w kombinacji ze zdrowym żywieniem. W uzdrowisku turczańskim jako jedynym na Słowacji leczone są schorzenia nerek i dróg moczowych dorosłych i dzieci. Znaczące sukcesy osiągnięto w leczeniu schorzeń układu narządów ruchu i trawiennego. Woda termalna działa na poprawę stanu schorzeń ginekologicznych dzieci oraz schorzeń nerwowych w przypadku pacjentów dorosłych. Dla poszukujących wspomagania urody, relaksu i odnowy biologicznej przygotowano specjalne kuracje złote, np. Royal Gold oraz Spa & Aquapark. Dojazd jest możliwy również pociągiem z Warszawy przez Katowice do Ziliny i dalej połączenia lokalne.

Uzdrowisko Turčianske Teplice jest położone niedaleko Żiliny, na Słowacji. Turcanskie Teplice słyną z bogato mineralizowanej wody termalnej ze zdrojów turczańskich. Głównym środkiem leczniczym w sanatorium jest turczańska woda mineralna, która z uwagi na swoje działanie przeznaczona jest do leczenia schorzeń układu narządów ruchu, neurologicznych, ginekologicznych, schorzeń urologicznych i układu trawiennego, jak również jako kuracja wspierająca po leczeniu chorób onkologicznych. Uzdrowisko Turčianske Teplice zalicza się do najstarszych i najbardziej znanych w całej Europie. Pierwsza notatka pisemna dotycząca istnienia uzdrowiska pochodzi z 1281 roku, kiedy to król Władysław IV. Kumański darował tereny z wartościowymi źródłami termalnymi hrabiemu Piotrowi. Z leczniczego działania kuracji w termalnej wodzie mineralnej korzystali królowie, szlachta, a nawet niewolnicy. W 1423 roku lecznicze i regeneracyjne działanie źródeł wypróbował również król Zygmund Luksemburski z ekipą, swoje zdrowie przyjechał pokrzepić również król i cesarz Maksymilian Habsburski. Do Turczańskiego uzdrowiska regularnie przyjeżdżała hrabina Ňariowa, Franciszek II Veszeleni oraz Maria Secianska, dla swej urody znana również jako Wenusza Murańska. W uzdrowisku Turcianske Teplice działalność rozwijali znani lekarze i uczeni. Część z nich poza praktyką medyczną prowadziła również działalność naukową. Lecznicze działanie oraz wyjątkowy skład turczańskiej wody termalnej pierwszy w swym dziele opisał lekarz miasta Kremnica, absolwent studiów medycznych w Halle, doktor Ján Lisschoviny. Dziś uzdrowisko jest idealnym miejscem dla relaksacji, ogólnej regeneracji i leczenia. Po zdrowie i wellness przyjeżdżają tutaj goście z licznych krajów świata a sława o leczniczych właściwościach wody termalnej o wysokiej zawartości substancji mineralnych poszła w świat już dawno i dzięki kolejnym zadowolonym kuracjuszom Turcanske Teplice są coraz bardziej pożądanym miejscem kuracji sanatoryjnych. Turcanskie Teplice to sanatorium lecznicze, działające na podstawie ustawy nr 538/2005 o naturalnych wodach leczniczych, naturalnych uzdrowiskach leczniczych, miejscach zdrojowych i wodach mineralnych, upoważnione jest do świadczenia leczenia uzdrowiskowego. Dzięki wysokiej zawartość wapnia, magnezu i fluoru wykorzystywana jest również do kuracji pitnych stanowiących prewencję przeciw osteoporozie i licznych rodzajów kamieni nerkowych, przeciw dolegliwościom woreczka żółciowego i jelit.

 

do kąpania

do picia

Ca 2+

257,31

258,12

Mg 2+

62,75

62,75

HCO 3-

555,25

555,26

SO4 2-

532 

535

F -

1,5 

1,4

CO 2

52,8

158,4

Klasyfikacja wody termalnej używanej w Sanatorium Turcanske Teplice wg Ustawy Min. Zdrowia RS Dz. U. Nr 212/2000: naturalnie lecznicza, średnio mineralizowana, hydrogeno - węglanowa, wapniowo - magnezowa o podwyższonej zawartości magnezu i fluoru, lekko kwaśna, gorąca termalna, hypotoniczna o całkowitej mineralizacji 1508 - 1514 mg.l-1 i temperaturze wody 44,3-45,4°C.

Zanurzcie się w leczniczą wodę termalną i zanurzcie się w zaspokajające działanie ciepła. Oddychajcie wonią olejków eterycznych, pozwólcie sobie na masaż, saunę, spróbujcie zmienne prądy lodowatej i ciepłej wody, delektujcie się smakiem kąpieli wirującej. Kąpiele perełkowe i oraz kąpiele w wannie usuwają stres, przyprowadzają stan spokoju, szczęścia i dobrego samopoczucia. Rozmaite rodzaje masażów od klasycznych do japońskich i chińskich poprawiają obieg krwi, regenerują ciało i popierają wymianę materii. Okłady parafinowe i parafangowe (mieszanka parafiny i Borowiny Pieszczańskiej) bardzo skutecznie usuwają bóle. W uzdrowisku Turčianske Teplice oczekuje Państwa magia WODY, CIEPŁA, ŚWIATŁA, MASAŻÓW, RUCHU I ZDROWIA. Każdy z gości przechodzi wstępnę badania medyczne i otrzymuje zestaw zabiegów wraz z kąpielami w basenach, okładami, specjalnymi kąpielami, ćwiczeniami, masażami i zdrowego żywienia. Każdy z programów pomoże Państwu zregenerować siły fizyczne i psychiczne. W uzdrowisku Turčianske Teplice oczekuje na Państwa doświadczony zespół fachowców, składający się z lekarzy i pracowników służb zdrowia z kilku specjalności medycznych, którzy będą intensywnie się troszczyć o Państwa zdrowie. Energię życiową wleje do Państwa wyjątkowa woda termalna z wysoką zawartością substancji mineralnych o działaniu leczniczym oraz zabiegi lecznicze w kombinacji ze zdrowym żywieniem. W uzdrowisku turczańskim jako jedynym na Słowacji leczone są schorzenia nerek i dróg moczowych dorosłych i dzieci. Znaczące sukcesy osiągnięto w leczeniu schorzeń układu narządów ruchu i trawiennego. Woda termalna działa na poprawę stanu schorzeń ginekologicznych dzieci oraz schorzeń nerwowych w przypadku pacjentów dorosłych. Dla poszukujących wspomagania urody, relaksu i odnowy biologicznej przygotowano specjalne kuracje złote, np. Royal Gold oraz Spa & Aquapark. Dojazd jest możliwy również pociągiem z Warszawy przez Katowice do Ziliny i dalej połączenia lokalne.

» wróć do kraju tego miasta: Słowacja    Rekomendacje

Wielkopolskiej Izby Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej