Chorwacja,Węgry,wyścigi Formuły 1,wczasy i wycieczki,imprezy turystyczne dla turystów indywidualnych i grupowe,wypoczynkowe,rehabilitacyjne,podróże,Traper

Wycieczki,Fiordy Norwegii

 

- Norwegia

Norwegia, Bergen

Wycieczki Fiordy Bergen Norwegii

Ramowy program, trasa : Kopenhaga, Malmo, zwiedzanie Oslo, Bergen, zjazd do Sognefjordu, Bruravik, wodospad Latefoss, Kristiansand, Hirtshals.

Bergen - drugie co do wielkości miasto kraju a do XIII wieku pełniło funkcję stolicy Norwegii. Z Bergen prowadzą szlaki promowe na Islandię, do Danii, Anglii. Nazywane jest bramą do fiordów i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Obszar, powszechnie nazywany Sognefjord (najdłuższay i najgłębszy fiord Norwegii) jest częścią regionu o nazwie Sogn i Fjordane.
Na tym obszarze znajduje się również najwyższy szczyt Norwegii i Gór Skandynawskich - Galdhopiggen o wysokości 2 469 m n.p.m., największy wodospad Norwegii - Vettisfossen o wysokości 275 m (oba leżą w Parku Narodowym Jotunheimen) i największy lodowiec kontynentu europejskiego - Jostedalsbreen o powierzchni 486 km2. Tereny te stanowią eldorado dla miłośników czystej, nienaruszonej ręką ludzką natury.

indywidualne i grupowe na zamówienie lub terminy z grafiku

» Bergen - dowiedz się więcej

» Norwegia - dowiedz się więcej    Rekomendacje

Wielkopolskiej Izby Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej