wczasy i wycieczki,rehabilitacyjne,sanatoria,pakiety,podróże,imprezy turystyczne dla turystów indywidualnych i grupowe,dla emerytów i rencistów,wlkp,Traper

Kraków

Kraków to miasto położone w południowej Polsce, nad Wisłą. Kraków był stolicą Polski, obecnie jest stolicą województwa małopolskiego.

Warto zwiedzić:

Droga Królewska: fragment murów obronnych z Bramą Floriańską i Barbakanem, Jama Michalika, Rynek Główny - jeden z największych średniowiecznych placów targowych w Europie, Pijalnia Czekolady "Wedla" (Rynek Główny 46). 
Bazylika Mariacka - we wnętrzu kościoła można podziwiać największy w Europie średniowieczny ołtarz - dzieło Vita Stwosza, któremu poświęcił aż 12 lat swojego życia.
Sukiennice, Kościół Franciszkanów, Pałac Biskupów z "oknem papieskim", Kościół św. Piotra i Pawła – uważany za pierwszy barokowy Kościół w Polsce.
Kościół św. Andrzeja. Tuż obok, za bramą klasztoru siostry Klaryski strzegą figurek jasełkowych pochodzących z XIV w.

Uniwersytet Jagielloński - jest to najstarsza uczelnia w Polsce i jednocześnie jedna z najstarszych w Europie.

Kolegiata Akademicka św. Anny, jeden z najpiękniejszych kościołów Krakowa.

Wawel

Nowa Huta: Prastary Kopiec Wandy, Zabytkowy kościół i klasztor Cystersów w Mogile, 
drewniany kościół św. Bartłomieja, Dworek Jana Matejki w Krzesławicach, Dwór w Branicach, Zabytki architektury okresu socrealizmu: Aleja Róż, Plac Centralny
Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie (Arka Pana)

Plac Bohaterów Getta – dawny "Umschlagplatz" - miejsce kaźni wielu tysięcy krakowskich Żydów

Klasztor sióstr Norbertanek – jedno z najstarszych założeń zakonnych w Polsce. Co roku w czerwcu z dziedzińca klasztornego, zgodnie z wielowiekową tradycją, wyrusza pochód Lajkonika.

» wróć do kraju tego miasta: Polska    Rekomendacje

Wielkopolskiej Izby Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej