Chorwacja,Węgry,wyścigi Formuły 1,wczasy i wycieczki,imprezy turystyczne dla turystów indywidualnych i grupowe,wypoczynkowe,rehabilitacyjne,podróże,Traper

Paryż

Paryż to miasto artystów, kultury, zabytków , mody i nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Tutaj spotykają się turyści z całego świata. Miasto które nie zasypia. Disneyland jest położony ok. 20 km na wschód od Paryża i jest to czwarty otwarty na świecie park rozrywki Walta Disneya.

PARK DISNEYLAND:

Za bramą główną witają nas postacie znane z bajek Walta Disneya na (głównej ulicy)ulicy Main Street,na której znajdują się stacje kolejek. Ta ulica prowadzi do 4 głównych krain tematycznych:

"Fantasyland" czyli bajkowa kraina z filmów Disneya - spotkanie z bohaterami: Piotrusiem Panem, Słonikiem Dumbo i Myszką Miki.

"Discoveryland" to świat odkryć, wynalazków i niesamowitych eksperymentów naukowych.

"Frontierland" wizyta na Dzikim Zachodzie m.in. z szaloną przejażdżką po opuszczonej kopalni złota, kolejką górską "Big Thunder Mountain" lub rejs klasycznym, "nowoorleańskim" parostatkiem.

"Adventureland" to kraina przygód. Głównymi atrakcjami są tu: przejażdżka kolejką Indiany Jonesa, która ma pętlę śmierci 360°, wizyta u Robinsona Crusoe lub bitwa morska w krainie piratów na Morzu Karaibskim.

WALT DISNEY STUDIOS:

Park ten podzielony jest na 4 strefy, obrazujące powstawanie różnego typu filmów:

Front Lot - "wejście" - zdjęcia, wystawy, bary
Toon Studio - kulisy przygotowywania filmów animowanych, tu również znajdują się dwie atrakcje dla młodszych turystów - mały rollercoaster z Nemo i wyścigi Aut.

Production Courtyard - strefa kulis kręcenia filmów.

Backlot - to świat efektów specjalnych, m.in. motorowe pokazy kaskaderskie i powstawanie efektów specjalnych do takich filmów, jak Armageddon.

W Disneylandzie spotkać można naturalnie wszystkie figury znane z kreskówek.

» wróć do kraju tego miasta: Francja    Rekomendacje

Wielkopolskiej Izby Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej