wczasy i wycieczki,rehabilitacyjne,sanatoria,pakiety,podróże,imprezy turystyczne dla turystów indywidualnych i grupowe,dla emerytów i rencistów,wlkp,Traper

Druskienniki

Druskienniki to popularne uzdrowisko litewskie nad brzegiem Niemna. Druskienniki to najsłynniejszy litewski kurort położony wśród lasów i jezior. Wody mineralne, solanki i borowina dostępne dla wszystkich kuracjuszy polecane są na schorzenia układu oddechowego, serca i chorób skóry. Nazwa uzdrowiska pochodzi od litewskiej nazwy soli, druska. Druskienniki były ulubionym uzdrowiskiem Marszałka Piłsudskiego. Pięknie  położony na wysokim brzegu Niemna kurort, otoczony jest lasami Puszczy  Dajnowskiej i uroczymi jeziorkami. Kuracjusze oprócz bogatej gamy zabiegów sanatoryjnych odwiedzają, park zdrojowy i promenadę, zabytkową cerkiewkę  i neogotycki kościół zaprojektowany przez znanego przedwojennego architekta Stefana Szyllera. Promenada wzdłuż Niemna prowadzi do ujścia rzeczki Rotniczanki, gdzie stała willa Marszałka Piłsudskiego. Przy deptaku można nabyć wyroby z bursztynu i pamiątki. Z przystani przy miejskim bulwarze odpływają statki wycieczkowe do leżącego na wzgórzu zabytkowego barokowego kościoła i klasztoru w Liszkawie. Znajdują się tam pozostałości grodziska, które powstało około III w. p.n.e. i istniało aż do IX w. n.e. Podobno w XI w. stał w tym miejscu gród - Nowogródek, siedziba pierwszego i jedynego króla Litwy, Mendoga, który w nim miał być koronowany. Akktywne formy wypoczynku oferuje miejscowy aquaparku i park linowy położony nad rzeką. W pobliskiej Rotnicy na przykościelnym cmentarzu pochowany jest przyjaciel Adama Mickiewicza - Jan Czeczot.   9 km od Druskiennik znajduje się park Grutas z ponad 50 pomnikami komunistycznymi z czasów radzieckich. W Muzeum Sękacza można zobaczyć największy sękacz na świecie mierzący prawie 4 metry wysokości. Sękaczez  Druskiennik wypiekane tradycynieod czasów Barbary Radziwiłłówny.

Druskienniki to popularne uzdrowisko litewskie nad brzegiem Niemna. Druskienniki to najsłynniejszy litewski kurort położony wśród lasów i jezior. Wody mineralne, solanki i borowina dostępne dla wszystkich kuracjuszy polecane są na schorzenia układu oddechowego, serca i chorób skóry. Nazwa uzdrowiska pochodzi od litewskiej nazwy soli, druska. Druskienniki były ulubionym uzdrowiskiem Marszałka Piłsudskiego. Pięknie położony na wysokim brzegu Niemna kurort, otoczony jest lasami Puszczy Dajnowskiej i uroczymi jeziorkami. Kuracjusze oprócz bogatej gamy zabiegów sanatoryjnych odwiedzają, park zdrojowy i promenadę, zabytkową cerkiewkę  i neogotycki kościół zaprojektowany przez znanego przedwojennego architekta Stefana Szyllera. Promenada wzdłuż Niemna prowadzi do ujścia rzeczki Rotniczanki, gdzie stała willa Marszałka Piłsudskiego. Przy deptaku można nabyć wyroby z bursztynu i pamiątki. Z przystani przy miejskim bulwarze odpływają statki wycieczkowe do leżącego na wzgórzu zabytkowego barokowego kościoła i klasztoru w Liszkawie. Znajdują się tam pozostałości grodziska, które powstało około III w. p.n.e. i istniało aż do IX w. n.e. Podobno w XI w. stał w tym miejscu gród - Nowogródek, siedziba pierwszego i jedynego króla Litwy, Mendoga, który w nim miał być koronowany. Akktywne formy wypoczynku oferuje miejscowy aquaparku i park linowy położony nad rzeką. W pobliskiej Rotnicy na przykościelnym cmentarzu pochowany jest przyjaciel Adama Mickiewicza - Jan Czeczot.   9 km od Druskiennik znajduje się park Grutas z ponad 50 pomnikami komunistycznymi z czasów radzieckich. W Muzeum Sękacza można zobaczyć największy sękacz na świecie mierzący prawie 4 metry wysokości. Sękaczez  Druskiennik wypiekane tradycynieod czasów Barbary Radziwiłłówny.

» wróć do kraju tego miasta: Litwa



    Rekomendacje

Wielkopolskiej Izby Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej