wczasy i wycieczki,rehabilitacyjne,sanatoria,pakiety,podróże,imprezy turystyczne dla turystów indywidualnych i grupowe,dla emerytów i rencistów,Traper

Rovaniemi

Rovaniemi to miasto w północnej Finlandii, kilka kilometrów od północnego koła podbiegunowego.Rovaniemi - Snowland. Snowland - to inaczej Śniegowe Miasto, to Królestwo Śniegu i Lodu położone w dalekiej Laponii, tylko 3 km od miasta Rovaniemi. Do tej leżącej tuż przy kole podbiegunowym krainy dostać się można psim zaprzęgiem, saniami ciągniętymi przez renifery, skuterem śnieżnym lub całkiem zwyczajnym autobusem. Niezwykły kompleks składa się z 4 osobowych iglosypialni oraz restauracji dla 270 gości budowany jest rokrocznie ze śniegu i lodu z pobliskiego jeziora. W restauracji, w całości pokrytej śniegiem, wspartym dla bezpieczeństwa na metalowej konstrukcji, można kompletnie zapomnieć o świecie zewnętrznym i skoncentrować się na wyjątkowych lapońskich potrawach i wspaniałej atmosferze. Niezwykły jest również wystrój lodowego wnętrza.
Wazy umieszczone na cokołach jak lodowe ptaki nadają uroku temu miejscu.
Goście zasiadają na lodowych ławach przykrytych skórami, do stołów przykrytych szkłem dla zabezpieczenia przed topieniem w czasie ciepłej kolacji. O utrzymanie odpowiedniej temperatury, nie wyższej niż 0C i nie niższej niż -5C, dba klimatyzacja. Zupełnie przypadkowy, niezwykły efekt stwarzają przewody elektryczne umieszczone wzdłuż śniegowych ścian, a świecących jak gwiazdy. Budynek ma także całkiem zwyczajną, ogrzewaną łazienkę. Po przepysznej kolacji godną uwagi propozycją Snowlandu jest arktyczna dyskoteka. "Lodowy parkiet taneczny" jest podświetlany od spodu co daje niezwykłe efekty. Właśnie z tego miejsca w grudniu 1999 muzyczna stacja MTV nadawała swój Milenijny Odlot - sylwestrowy program z udziałem słynnych boysbandów. Na terenie Snowlandu znajduje się także centrum jeździeckie, które organizuje konne przejażdżki, kuligi, przejażdżki konno-narciarskie.
Dla osób szukających prawdziwego "białego szaleństwa" w Rovaniemi działa centrum narciarskie Ounasaava. Ze Snowlandu trzeba też koniecznie wybrać się na spotkanie Świętego Mikołaja, który mieszka na zboczu leżącej niedaleko góry Korvanturii. W mikołajkowym miasteczku można m.in. zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze słynnym świętym i otrzymać certyfikat przekroczenia koła podbiegunowego. Lodowe królestwo zaprasza w zależności od warunków pogodowych od grudnia do połowy kwietnia.

» wróć do kraju tego miasta: Finlandia    Rekomendacje

Wielkopolskiej Izby Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej