Węgry,Chorwacja,Polska,Czechy,Austria,Niemcy,wyścigi Formuły 1,narty i sylwester, imprezy turystyczne dla turystów indywidualnych i grupowe,wczasy i wycieczki, wypoczynkowe,rehabilitacyjne,podróże,Traper

Poznań

Witamy w Poznaniu, w mieście pięknym i fascynującym, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością w niezwykły sposób. To właśnie tutaj, jak powiedział Papież Jan Paweł II, \

Witamy w Poznaniu, w mieście pięknym i fascynującym, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością w niezwykły sposób. To właśnie tutaj, jak powiedział Papież Jan Paweł II, "zaczęła się Polska". Pierwszy polski książę Mieszko I zbudował tutaj największy zamek w kraju w X wieku. Conajmniej Poznań wspólnie z Gnieznem spełniały funkcje pierwszej naszej stolicy. Poznań położony na głównych szlakach komunikacyjnych pomiędzy wschodem a zachodem i północą a południem Europy. Poznań wespół z Gnieznem był pierwszą stolicą Polski. Po dziś dzień Poznań pozostaje stolicą i największym miastem Wielkopolski - jednego z głównych regionów państwa. Położony na najważniejszej trasie Europy, łączącej Moskwę i Warszawę z Berlinem, Londynem oraz Paryżem dobrze wykorzystuje szansę, jaką dały mu geografia i historia. Poznań to piękne miasto, sięgające w głąb historii żyjące nowoczesnością. Miasto o niepowtarzalnym klimacie akademicko - naukowo - biznesowym. Dzisiaj Poznań to najważniejsze miasto Wielkopolski i jej stolica. Zwiedzając Poznań można zapoznać się z zabytkami najstarszymi - romańskimi, gotyckimi, renesansowymi, barokowymi, przez secesję do nowoczesnych obiektów użytkowych. Fenomenem historii jest osiedlanie się przedstawicieli wielu narodów europejskich. Poznań zamieszkiwali i pracowali na jego chwałę Niemcy, Żydzi, Włosi, Grecy, Szkoci i Węgrzy. Najciekawszą historią jest osadnictwo z Bambergu na początku XVIII wieku. Bambrzy dobrowolnie zasymilowali się z polskimi mieszkańcami Poznania, tworząc jedną, zgraną społeczność, zdolną do stawienia czoła przeciwnościom losu. Dzisiaj Poznań żyje wieloma nurtami, odbywają się tutaj Międzynarodowe Targi Poznański), miasto również przyciągnęło zagranicznych inwestorów z takich firm jak Volkswagen, GlaxoSmithKline, Bridgestone, Allied Irish Bank, Wrigley, Unilever, Kronospan, Dalkia Group, SABMiller, Exide i Kimball Electronics Group.

Zobacz Film o Poznaniu

W Poznaniu odbywa się przez cały rok wiele imprez kulturalnych i sportowych. Poznań to miasto międzynarodowych festiwali (Malta), co roku w Poznaniu odbywa się Wileński Jarmark "Kaziuki" , Jarmark Świętojański oraz Imieniny Miasta - Święto Patronów miasta Piotra i Pawła 29.VI , we wrześniu "Święto Pyry" a 11 listopada Dni Świętomarcińskie i Święto Niepodległości wówczas św. Marcin przyjeżdża do Poznania na białym koniu, przynosząc miastu życzenia szczęścia i pomyślności. Wszyscy zajadają się specjalnie wyrabianymi na ten dzień rogalami świętomarcińskimi ze specjalnym nadzieniem z białego maku. W grudniu mamy Jarmark Bożonarodzeniowy i Festiwal Rzeźby Lodowej. Poznań to również miasto muzyki i sztuki. Działają tutaj takie teatry jak Teatr Ósmego Dnia i Teatr Biuro Podróży, odbywają się tutaj Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Malta" oraz Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Maski". Aktorzy wychodzą na ulice i nie wiadomo, gdzie kończy się teatr, a gdzie zaczyna się życie. Działają chóry: Stefana Stuligrosza "Poznańskie Słowiki" , Chór Akademicki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza i czterdzieści amatorskich zespołów chóralnych, a co 2 lata odbywa się międzynarodowy festiwal chórów Akademicki Uniwersytetu "Universitas cantat". Filharmonia Poznańska koncertuje w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, gdzie odbywają się też Międzynarodowe Konkursy Skrzypcowe im. H. Wieniawskiego . Spektakle odbywają się w Operze Poznańskiej, w Teatrze Muzycznym, Polski Teatr Tańca Ewy Wycichowskiej. Poznań to muzyka - klasyczna, jazz, soul, rock a nawet hip-hop! W ciągu całego roku można posłuchać wiele koncertów odbywających się w kościołach, klubach, pubach, placach i parkach. Podczas pobytu w Poznaniu można uczestniczy kościołach, w jednym z koncertów, happeningów lub spektakli, zwiedzić wystawy w muzeach, galeriach. Dodatkowy koloryt nadają Poznaniowi studenci z wszystkich poznańskich uczelni wyższych w ilościach zbliżonych do 150 tys., którymi zapełniają wieczorami liczne puby, kafejki i kluby, gdzie zabawa trwa bardzo długo.

Najlepsze naszym zdaniem atrakcje w Poznaniu to ...
Renesansowy Ratusz z koziołkami na poznańskim Rynku oraz Fara, Kamieniczki Starego Rynku, Ostrów Tumski, Makiety, Zamek Cesarski, Malta, Palmiarnia, Rezerwat Meteorytów, z jednej strony Poznania dziki Park Krajobrazowy Promno i Puszcza Zielonka a z drugiej kompleks leśny z trzema poznańskimi jeziorami, Lednicki Park Krajobrazowy z Ostrowem Lednickim, wiatrakami i skansenem dawnego budownictwa, spacer po Arboretum Kórnickim, odwiedziny u Arkadego Fiedlera, Wielkopolski Park Narodowy i Rogaliński Park Krajobrazowy z najstarszymi dębami też są godne polecenia oraz imprezy Imieniny Ulicy Św. Marcin co roku 11 listopada z rogalami świętomarcińskimi, z pochodem świty Św. Marcina i paradą, koncertami i zabawą, zabytkowe samochody, wnętrze dziewiętnastowiecznej apteki, egipskie mumie, bogate zbiory wielbicieli militariów, Muzeum Instrumentów, Makieta Dawnego Poznania, "Poznań za pół ceny", Słonie z Poznania, Poznańskie Forty i fortyfikacje, zwiedzanie Poznania bimbom lub "ogórkiem".

Żadne inne miasto w Polsce nie stawia na sport w tak konsekwentny sposób jak robi to Poznań. Zgodnie z przyjętym Programem Strategicznego Rozwoju Miasta Poznania jednym z głównych obszarów rozwoju Miasta stał się sport, zarówno profesjonalny jak i amatorski. Naszą strategię realizujemy poprzez organizację dużych międzynarodowych imprez sportowych, takich jak: Euro 2012, Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 19 w Piłce Nożnej, Puchar Świata w Kajakarstwie, Puchar Świata w Wioślarstwie, Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody, Międzynarodowy Turniej Tenisowy Porsche Open i największy w Polsce "Poznań Maraton". Szczególną troską otaczamy także sport dziecii młodzieży, propagując ideę fair play w szkołach i klubach sportowych.

Poznański stadion gotowy na Euro 2012 do tej pory gościł m.in. zespoły FC Barcelona, Olympique Marsylia, Liverpool, Panathinaikos Ateny, Athletic Bilbao, Spartak Moskwa, IFK Göteborg oraz reprezentacje m.in. Holandii, Danii, Kamerunu, Norwegii, Irlandii, Finlandii. Poznaniacy lubią sport, a w szczególny sposób piłkę nożną.

Poznaniacy są wiernymi i aktywnymi kibicami. Frekwencja na rozgrywanych w Poznaniu spotkaniach ligowych i międzynarodowych jest najwyższa w Polsce, a mecze odbywają się w nie zakłóconej incydentami sportowej atmosferze.

» wróć do kraju tego miasta: Polska    Rekomendacje

Wielkopolskiej Izby Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej