Chorwacja,Węgry,wyścigi Formuły 1,wczasy i wycieczki,imprezy turystyczne dla turystów indywidualnych i grupowe,wypoczynkowe,rehabilitacyjne,podróże,Traper

Kosmos

Kosmos 2012 2013 ... 2020 2030 3000 ... w Kosmos

Dzisiaj dzięki zaawansowanym programom kosmicznym prywatnych firm oraz agencji rządowych, można myśleć w kategoriach turystycznych podróży o lotach parabolicznych, suborbitalnych lub nawet orbitalnych czy o wyprawie na Marsa.

Kto odbędzie minimum 1 okrążenie Ziemi, może ubiegać się o przyjęcie do elitarnego powstałego w 1985 r. Międzynarodowego Stowarzyszenia Kosmonautów Świata. Obecnie stowarzyszenie posiada ok. 480 członków łącznie z kosmonautami komercyjnymi, czyli orbitalnymi turystami.

Rosjanie wysłali w kosmos pierwszego sztucznego satelitę i pierwszego człowieka, Jurij Gagarin odbył lot po orbicie Ziemi 12 kwietnia 1961 r. Pierwszym załogowym lotem kosmicznym USA był 15-minutowy suborbitalny Freedom 7 z Alanem Shepardem na pokładzie.

11 lipca 1969 r. nastąpił start Apollo 11 do lotu na Księżyc, a 20 lipca lądowanie na Księżycu czyli "mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości".

Ponad czterdzieści lat temu człowiek po raz pierwszy stanął na Księżycu. Dwa lata później pędził po nim samochodem.

Odkąd amerykańska załoga statku Apollo 17 wróciła z Księżyca, żaden człowiek nie dotarł dalej niż na niską orbitę Ziemi. Kto poleci dalej niż na Księżyc?

Aktualnie kilka krajów przygotowuje sie do kolonizacji Księżyca ...

"Najważniejsze doświadczenia każdego kosmonauty są podobne. A najważniejsze z nich to zachwyt nad Ziemią. Z kosmosu najlepiej widać, że jest to nasza wspólna planeta, którą mamy obowiązek szanować i zachować dla następnych pokoleń. Takie właśnie przesłanie legło u podstaw powołania naszego stowarzyszenia." - M.Hermaszewski jedyny polski kosmonauta

Przeczytaj o miastach:    Rekomendacje

Wielkopolskiej Izby Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej