Chorwacja,Węgry,wyścigi Formuły 1,wczasy i wycieczki,imprezy turystyczne dla turystów indywidualnych i grupowe,wypoczynkowe,rehabilitacyjne,podróże,Traper

Szwajcaria

Szwajcaria to państwo znajdujące się w centralnej części Europy, bez dostępu do morza. Stolicą Szwajcarii jest Berno. Ponad 60% powierzchni kraju zajmują Alpy, z najwyższym szczytem Monte Rosa (4634 m.n.p.m.)Szczególnie polecamy zwiedzić: - Genewa: miasto muzeów. W Genewie swoją siedzibę ma wiele międzynarodowych organizacji m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Genewę można nazwać francuskim miastem, gdyż leży w bezpośrednim sąsiedztwie Francji i wpływy tego większego sąsiada są tu widoczne na każdym kroku w licznych kawiarniach, sklepikach i muzeach. - Olimpijska Lozanna : tu znajduje się m.in. siedziba Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. - Zurich : nieformalna stolica Stolicą Szwajcarii jest Berno, jednakże za kulturalne i rozrywkowe centrum kraju uznawany jest niewielki, ale tętniący życiem Zurich. - Berno: Zentrum Paula Klee, galeria w kształcie fali, w której zgromadzono największą na świecie kolekcje dzieł słynnego szwajcarskiego malarza oraz największe szwajcarskie Muzeum Sztuki Kunstmuseum. W Bernie znajduje się również najdłuższy kryty deptak handlowy w Europie.

Szwajcaria to państwo znajdujące się w centralnej części Europy, bez dostępu do morza. Stolicą Szwajcarii jest Berno. Ponad 60% powierzchni kraju zajmują Alpy, z najwyższym szczytem Monte Rosa (4634 m.n.p.m.)

Szczególnie polecamy zwiedzić:

- Genewa: miasto muzeów. W Genewie swoją siedzibę ma wiele międzynarodowych organizacji m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Genewę można nazwać francuskim miastem, gdyż leży w bezpośrednim sąsiedztwie Francji i wpływy tego większego sąsiada są tu widoczne na każdym kroku w licznych kawiarniach, sklepikach i muzeach.
- Olimpijska Lozanna : tu znajduje się m.in. siedziba Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
- Zurich : nieformalna stolica Stolicą Szwajcarii jest Berno, jednakże za kulturalne i rozrywkowe centrum kraju uznawany jest niewielki, ale tętniący życiem Zurich.
- Berno: Zentrum Paula Klee, galeria w kształcie fali, w której zgromadzono największą na świecie kolekcje dzieł słynnego szwajcarskiego malarza oraz największe szwajcarskie Muzeum Sztuki Kunstmuseum. W Bernie znajduje się również najdłuższy kryty deptak handlowy w Europie.

Przeczytaj o miastach:    Rekomendacje

Wielkopolskiej Izby Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej