wczasy i wycieczki,narty i sylwester,imprezy turystyczne dla turystów indywidualnych i grupowe,wypoczynkowe,rehabilitacyjne,podróże,wyścigi Formuły 1,Traper

Islandia

Islandia to państwo należące do krajów nordyckich, położone w Europie Północnej, na wyspie Islandia i kilku mniejszych wyspach, m.in. archipelag Vestmannaeyjar w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Stolicą jest Reykjavik. Jest drugą co do wielkości wyspą w Europie i najbliższą Ameryce częścią Europy. Najbliżej Islandii położone sa Wyspy Owcze i Grenlandia. Islandia w większości jest górzysta, stożki wulkaniczne i kratery oraz lodowce pokrywają większą cześć wyspy. Dodatkowe smaki to pola geotermalne, lawowe, jaskinie, wodospady, kaniony i spękana skorupa ziemska. Morskie atrakcje w postaci wypraw na oglądanie wielorybów, delfinów i orek. Foki można spotkać nawet na wodach wewnętrznych, a dla wielbicieli ptaków całe ich bogactwo. W sezonie zimowym na miłośników szusowania czekają trasy zjazdowe a latem można spróbować swoich sił podczas przejażdżek konnych. Woda jest szczególnym skarbem Islandii, krystlicznie czysta z lodowców do picia a gorąca z wulkanicznych źródeł termalnych do kąpieli w plenerze, w hotelu i do ogrzewania domostw.Szczególnie polecamy odwiedzić:- stolicę Reykjavik- także Hveragerdi- wodospady Gullfoss- wulkan Hekla- jezioro Myvatn, Thingvellir- wyspy Westman- gejzery i gorące jeziora błotne.

Islandia to państwo należące do krajów nordyckich, położone w Europie Północnej, na wyspie Islandia i kilku mniejszych wyspach, m.in. archipelag Vestmannaeyjar w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Stolicą jest Reykjavik. Jest drugą co do wielkości wyspą w Europie i najbliższą Ameryce częścią Europy. Najbliżej Islandii położone sa Wyspy Owcze i Grenlandia. Islandia w większości jest górzysta, stożki wulkaniczne i kratery oraz lodowce pokrywają większą cześć wyspy. Dodatkowe smaki to pola geotermalne, lawowe, jaskinie, wodospady, kaniony i spękana skorupa ziemska. Morskie atrakcje w postaci wypraw na oglądanie wielorybów, delfinów i orek. Foki można spotkać nawet na wodach wewnętrznych, a dla wielbicieli ptaków całe ich bogactwo. W sezonie zimowym na miłośników szusowania czekają trasy zjazdowe a latem można spróbować swoich sił podczas przejażdżek konnych. Woda jest szczególnym skarbem Islandii, krystlicznie czysta z lodowców do picia a gorąca z wulkanicznych źródeł termalnych do kąpieli w plenerze, w hotelu i do ogrzewania domostw.

Szczególnie polecamy odwiedzić:

- stolicę Reykjavik
- także Hveragerdi
- wodospady Gullfoss
- wulkan Hekla
- jezioro Myvatn, Thingvellir
- wyspy Westman
- gejzery i gorące jeziora błotne.

Przeczytaj o miastach:    Rekomendacje

Wielkopolskiej Izby Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej