Austria

Hotel Alpin Park **** - Innsbruck

Położony jest w spokojnej, typowo mieszczańskiej dzielnicy Pradl, z wieloma sklepami i publiczną krytą pływalnią. Hotel jest oddalony od dworca kolejowego i centrum miasta o około 10-15 minut pieszo. Obiekt ten posiada 87 pokoi z łazienką, prysznicem, WC , telefonem, radiem, TV SAT, suszarką do włosów i minibarem. W budynku znajduje się restauracja, bar, sauna, hot-whirpool, solarium, mały taras słoneczny i pomieszczenie konferencyjne. Hotel posiada własny podziemny garaż. Wyżywienie to śniadania w formie szwedzkiego stołu i obiadokolacje - 3-daniowe zestawy. Skibus jest niedaleko hotelu. Goście hotelu w ramach pobytu korzystają z karnetów narciarskich na okoliczne trasy w zależności od wybranego wariantu i Skibusu a dodatkową atrakcją jest slalom z pomiarem czasu i wieczór na sankch...
    
sprawdź aktualne warunki śniegowe

sprawdź ceny karnetów narciarskich

Innsbruck dla wielu ludzi na zawsze pozostanie prawdziwą stolicą sportów zimowych, ale miasto ciągle stara się udoskonalić unikalną formułę, na którą składa się to co najlepsze z tradycji kurortu narciarskiego i historycznego grodu. To jedno z najbardziej zachwycających miast świata. Dwukrotnie gościło Zimowe Igrzyska Olimpijskie, a okoliczne stoki są wystarczającym dowodem na takie wyróżnienie. Miasto jest położone na wysokości od 575 do 900 m n.p.m. Z pobliskiej wioski Igls, gdzie znajduje się legendarna trasa olimpijska biegu zjazdowego mężczyzn, roztacza się zachwycający widok na miasto. System bezpłatnych autobusów wahadłowych zapewnia dostęp do pobliskich stacji narciarskich. Górna stacja wyciągu leży na wysokości 3200 m n.p.m. Możemy wybrać karnet na 500 km tras i 200 wyciągów, pozwalający na szusy z lodowca Stubai, wycieczkę do St.Anton am Arlberg lub do Kitzbuchel.  Do dyspozycji miłośników sportów zimowych znajduje się 6 regionów narciarskich, w najbliższej okolicy miasta:
   
 
    Axamer Lizum   1583 - 2.338 m.n.p.m. - to centrum sportów zimowych o gwarantowanych warunkach śniegowych, miejsce dwukrotnych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1964 i 1976 roku. Oddalone o 18 km od Innsbrucka, dysponuje 40 km najlepiej przygotowanymi trasami zjazdowymi o wszystkich stopniach trudności.
    
    Glungezer   950 - 2.304 m n.p.m. - to okręg narciarski położony12 km na wschód od Innsbrucka w masywie Glungezer 2677 m n.p.m., oferuje 22 km nartostrad o różnych stopniach trudności. Oferta dla całych rodzin. Snowboardziści i narciarze znajdą tam idealne zbocza, na których mogą szusować z rozmachem. Dobre warunki narciarskie panują aż do późnej wiosny.
    
    Kuhtai   od  2.020  m n.p.m. - najwyżej położona miejscowość narciarska w Tyrolu, okręg narciarski położony 37 km na wschód od Innsbrucka w masywie Pirchkogel  2828 m n.p.m., oferuje 35 km nartostrad o różnych stopniach trudności. 3 x4, 1 x 2 osobowe krzeseł, 7 wyciągów orczykowych

    Patscherkofel   992 - 2.247 m n.p.m. - leży ponad dachami Innsbrucka, tutejsze dobrze przygotowane trasy z wydajnymi armatkami zostały wypróbowane przez alpejczyków na pucharach świata i olimpiadach. Jazda w odpowiednich warunkach po nartostradach o różnym stopniu trudności dostarcza przyjemności dużym i małym narciarzom. 5 km od Innsbrucka.
    
    Rangger Kopfl   2.000 m n.p.m. - to okręg narciarski położony 12 km na wschód od Innsbrucka w masywie Rosskogel 2646 m n.p.m., oferuje  wspaniałe warunki narciarskie dla całej rodziny, Snowpark, Funpark 1 x 2 osobowy wyciag krzesełkowy, 4 wyciagi orczykowe, Snowpark, 10 km tor saneczkowy.

      Seegrube - Nordkette   856 - 2.256 m n.p.m. - po wjeździe gondolą na 2260 m n.p.m. znajdziecie się w niepowtarzalnym regionie sportów zimowych, można podziwiać wspaniałą panoramę i szusować na wiecznie ośnieżonych nartostradach wśród głębokiego śniegu.  5 km od Innsbrucka.
    
     Schlick 2000   1.000 - 2.610 m n.p.m. -  na  szczyt można wjechać nowoczesną gondolą na wysokość powyżej 2000 m n.p.m. Na narciarz czeka wspaniale ośnieżona Wysoka Dolina, z 18 km tras narciarskich, sąsiadująca ze Stubaiem w obrębie Fulpnes i Telfes.  12 km od Innsbrucka.
    
    Lodowiec Stubai   1.750 - 3.210 m n.p.m. - jest położony pod szczytem Stubaier Wildspitze 3340 m n.p.m. a najwyższy szczyt to Zukerhutl 3.507 m n.p.m. Lodowiec Stubai jest wspaniały, umożliwia uprawianie narciarstwa przez okrągły rok. Narciarze mają do dyspozycji 53 km nartostrad o różnym stopniu trudności wyjeżdżając aż na wysokość 3.200 m n.p.m. Do góry wjeżdża się 4 gondolami, 2 krzesłami 6, osobowymi,  jednym krzesłem 4 osobowym i 2 krzesłami 2 osobowymi oraz 9 - ma orczykami.  30 km od Innsbrucka.
   
 
Innsbruck to żywy skarbiec historii, kiedyś cesarskie miasto z 800-letnią tradycją. Tu są też eleganckie sklepy i restauracje oraz wiele do zwiedzania - począwszy od słynnego Złotego Dachu - jednej ze starych kamienic, a skończywszy na alpejskim ZOO. Proponujemy zakwaterowanie w czterogwiazdkowych i trzygwiazdkowych hotelach położonych blisko zabytkowej starówki. W cenie pobytu oprócz wyżywienia dwa razy dziennie,  jest zawarty karnet narciarski wraz z dowozem pod wyciągi. Dla gości polecanych przez nas hoteli przygotowaliśmy specjalne bardzo korzystne cenowo pakiety od rozpoczęcia sezonu narciarskiego po jego zakończenie. Rozpoczęcie i zakończenie jest oferowane ze specjalną zniżką. W czasie trwania sezonu stosuje się dogodne zniżki za rozpoczęcie pobytu od niedzieli, długość trwania turnusu jest dowolna i dzień rozpoczęcia również, chociaż najkorzystniej jest rozpoczynać pobyt od niedzieli. 

Pozostałe polecane hotele w Innsbrucku, hotele oferuję bardzo dobry standard zakwaterowania i wyżywienia, karnet narciarski i Skibus w cenie:

Hotel Alpinaigls****
Położony jest w w centrum wioski Igls, 5 minut od stacji wyciągu Patscherkofel i 4 km od Innsbrucka. Posiada duże pokoje, wyposażone w prysznic i WC, suszarke do włosów, telewizje satelitarną, radio, telefon, dostęp do internetu (WLAN). Na miejscu znajduje się  restauracja a-la-carte, bar hotelowy i pizzeria. Hotel posiada basen, saunę, łażnię parową, fitness, solarium, bilard i tenis stołowy. Dla rodzin jest możliwość zamówienia większych pokoi 3-4 os. Opieka nad dziećmi do 16-tej. Bezpłatne miejsca parkingowe. Dla narciarzy jest do dyspozycji narciarnia, suszarnia obuwia, wypożyczalnia sprzętu  oraz Skibus.

Hotel Grauer Bar****
Zabytkowy hotel
, położony 50 m od starówki. Hotel posiada 194 pokoje z łazienką, WC, TV kablową i telefonem, radio i sejf pokojowy. Częściowo z widokiem na góry. Dostęp do łącza internetowego WLAN. W hotelu znajduje się resturacja, bar hotelowy (muzyka na żywo 2 x w tygodniu), sauna, łażnia parowa, fitness, masaże, solarium, narciarnia i suszarnia obuwia..  Parking hotelowy 10 Euro za dobę lub 45 Euro za tydzień. Skibus w pobliżu hotelu. Austria

strona główna